Çok ucuz fiyatlar ile   Ankara Samsun uçak bileti TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için doğru adrestesiniz. Ankara’dan Samsun’a her gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş ise yaklaşık olarak  1 saat sürmektedir.

Ankara Samsun uçak bileti al!

Sizler için hazırladığımız en hesaplı Ankara Samsun uçak biletlerini sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. En uygun en hesaplı ucuz uçak bileti için doğru adres Tatil City…

Peki, Samsun’da nerelere gidebiliriz?

Ankara - Samsun Uçak Bileti

Ankara Samsun Uçak Bileti

Samsun, Karadeniz’de yer almakla beraber bölgenin öne çıkan şehirleri arasındadır. Ziyaret edenlerin mutlaka görmesi gereken yerler vardır. Bunlardan birisi Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 yılında kaldığı ve sonradan müzeye dönüştürülen Mıntıka Palas Otel’dir.  Müze içerisinde Atatür’ün kullandığı eşyalar ve balmumu heykeli dikkat çeker.

Zamanında kadın savaşçı amazonların yaşadığı rivayet edilen Gölyazı Beldesi de merak uyandıran bir başka yerdir. Kadınların heykellerini görebileceğiniz bu yerde geçmiş güzel bir atmosfer yaratılarak tasarlanmış. Kuş Cenneti ise sayısız kuşu görebileceğiniz bir yer. Kızılırmak Deltası içerisinde yer alan Kuş Cenneti’ni görebilirsiniz.

Deniz kenarında şirin bir ilçe olan Yakakent ise doğal görüntüsü ve iç açan atmosferi ile insanları etkilemeyi başarıyor. Eğer şehre yukarıdan bakmak isterseniz Amisos Tepesi’ne uğrayarak manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. 1922 yılında Danişmentliler tarafından yapılan Samsun Kalesi uzun yıllar toprak altında kalmış, sonradan ortaya çıkmış ve büyük merak uyandırmıştır. Bandırma Vapuru ise Samsun denilince ilk akla gelen unsur. Geminin orijinal boyutlarında kopyasını görmek isteyenler mutlaka uğramadan geçmemeli.

Ankara Samsun uçak bileti fiyatları

Samsun’a seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Samsun’a uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı içinden de Ankara Samsun uçak bileti satın alınabiliyor.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Ankara Samsun uçak bileti TatilCity.NET de çok ucuz!