Çok ucuz fiyatlarla Elazığ Ankara uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Elazığ’dan Ankara’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 30 dakikadır.

Elazığ Ankara uçak bileti al!

Sizde Elazığ’dan Ankara’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Ankara uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Elazığ Ankara Uçak Bileti

Elazığ Ankara Uçak Bileti

Ülkemizin başkenti Ankara, özellikle Cumhuriyet döneminin en büyük tanıklarından biridir. Türkiye’nin birçok açıdan en büyük ikinci şehri olan Ankara, gezilecek yerler bakımından da oldukça zengindir.

Şehirde gezilecek yerlerin başında Anıtkabir gelir. Anıtkabir 2. Ulusal Mimarlık Döneminin en önemli eseridir. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ve arkadaşları İsmet İnönü ile Cemal Gürsel’in kabirlerinin bulunduğu Anıtkabir, ülkemizin en değerli yapılarının başında gelir.

Altındağ Belediyesine bağlı Hamamönü, Ankara’nın hem tarihi, hem eğlence turizmine hitap eden bölgelerinden biridir. 19. yüzyıl sivil mimari özelliği ile yapılan Hamamönü evleri, kültürel faaliyetlerin hızla devam ettiği taşlı sokakları ve eşsiz lezzetleri ile birlikte bölge dört mevsim boyunca turist ağırlar. El Ürünleri Sokağında Ankara’ya özgü ilginç hediyelik eşyalar bulabilirsiniz.

Yıllar boyunca çeşitli uygarlıklar tarafından yerleşim yerinin yanı sıra savunma amacı ile de kullanılan Ankara Kalesi, 4 bin yıllık bir geçmişe sahiptir. Kalenin ‘Akkale’ burcunda yaz boyunca pek çok konser ve sergi gibi aktiviteler düzenlenir. Şehrin tarihini gözler önüne seren Ankara Kalesinde günümüzde hala pek çok medeniyete ait izler bulunur.

Elazığ Ankara uçak bileti fiyatları

Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Ankara uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Ankara uçak bileti satın alınabiliyor.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Elazığ Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı