Çok ucuz fiyatlarla Mardin Ankara uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Ankara’ya her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 15 dakikadır.

Mardin Ankara uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Ankara’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Ankara uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Mardin Ankara Uçak Bileti

Mardin Ankara Uçak Bileti

Ülkemizin başkenti olan Ankara; gerek şehir merkezi, gerekse ilçeleri ile beraber milli mücadelenin en güzel temsillerinden biridir. Cumhuriyet döneminin başlamasında etkili olan Ankara, devrin en güzel örnekleri ile manevi bir hazza sahiptir. Türkiye’nin kültürel ve tarihi turların vazgeçilmez bir adresi olan şehir, yıl boyunca çok sayıda yerli ve yabancı gezginin uğrak adresidir.

Kentin tarihi yüzünü görmek isteyenlerin şehirleri ilk durağı olan Hamamönü, 19. yüzyıl sivil mimari örneği evleri, kültürel etkinliklere kapılarını açan aktiviteleri ile oldukça eğlenceli bir seyahat rotasıdır. Şehrin en eski yerleşimlerinden biri olarak karşımıza çıkan Hamamönü, Altındağ Belediyesi tarafından gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları neticesinde şehirde turizmin canlı olduğu bir merkez haline dönüştü. Pek çok kültürel faaliyetin yıl boyunca faal olduğu bölge; yöresel ürünler pazarı, milli şairlere ait sergi salonları, müzeleri, kafe ve restoranları ile oldukça ilgi çekicidir.

Yüzyıllar boyunca farklı uygarlıklar tarafından hem yerleşim, hem de savunma amacı için kullanılan Ankara Kalesi, 4000 yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Özellikle bahar ve yaz aylarında çeşitli festivallerin gerçekleştiği kale, şehrin eğlence noktalarından biridir.

Mardin Ankara uçak bileti fiyatları

Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Ankara uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Ankara  uçak bileti satın alınabiliyor.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Mardin Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.