Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Ankara uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum’dan Ankara’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 25 dakikadır.

Erzurum Ankara uçak bileti al!

Sizde Erzurum’dan Ankara’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Ankara uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Erzurum Ankara Uçak Bileti

Erzurum Ankara Uçak Bileti

Türkiye’nin başkenti Ankara, Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehridir.  Çankaya ilçesinde bulunan Anıtkabir ülkemizin manevi ve mimari açıdan en önemli anıtsal kabridir. 1953 yılında yapımı tamamlanan eser, 2. Ulusal Mimarlık Döneminin en önemli yapısıdır. Milli duyguları yansıtma şekli olarak Prof. Dr. Emin Onat ve Doç Dr. Ahmet Orhan Arda’nın sunduğu projenin kabul edilmesi ile meydana gelen Anıtkabir, yılın dört mevsimi boyunca yerli ve yabancı pek çok gezginin uğrak noktasıdır.

15. yüzyıla ait Anadolu Medeniyetler Müzesi, Paleolitik Çağ’dan başlayıp sonraki dönemleri de kapsayan zamanlarda Anadolu kentlerindeki önemli yapıların sergilendiği alandır.

Selçuklu’dan günümüze kadar gelen süre içinde varlığını muhafaza eden Etnografya Müzesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk istirahatgahıdır. Kronolojik sıra ile Anadolu’daki kazı çalışmaları neticesinde gün yüzüne çıkarılan pek çok eserin sergilendiği müze, eski dönemlerde Resim Heykel müzesi olarak da kullanıldı. İçinde büyük bir kütüphanenin de yer aldığı müze Osmanlı el yazmaları, çini ve porselen süs eşyalarının yanı sıra sanat tarihi ile ilgili pek çok esere ev sahipliği yapar.

Erzurum Ankara uçak bileti fiyatları

Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Ankara uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Ankara uçak bileti satın alınabiliyor.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Erzurum Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı