Çok ucuz fiyatlarla Eskişehir Ankara uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Eskişehir’den Ankara’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 4 saat 10 dakikadır.

Eskişehir Ankara uçak bileti al!

Sizde Eskişehir’den Ankara’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Eskişehir Ankara uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Eskişehir Ankara Uçak Bileti

Eskişehir Ankara Uçak Bileti

Ülkemizin başkenti olan Ankara, tarihsel sürecini oldukça güzel bir şekilde yansıtan şehirdir. Cumhuriyet tarihi ile ilgili müze ve yapılara kucak açan Ankara, aynı zamanda doğal güzelliği ile de ilgi çekicidir.

Altındağ Belediyesine ait olan Hamamönü, kentin tarihi geçmişini anlamak için görülmesi gereken ilk duraktır. 19. yüzyıl sivil mimari örnekleri olan evleri, sokak yapısı ve dokusu ile ziyaretçilerini karşılayan kent, Osmanlı dönemi hatırasını hala muhafaza eder. Hamamönü’nde bulunan El Ürünleri Pazarında Ankara’ya has yöresel hediyelik eşyalar vardır. Mehmet Akif Ersoy Müzesi ise şehrin önemli tarihini yansıtan manevi değeri yüksek mekanlardan biridir. Hamamönü evleri günümüzde restoran, kafe, bar, çay bahçesi ve otel olarak hizmet verir.

Türklerin eline geçene kadar farklı uygarlıklar tarafından hem savunma hem de yerleşim amacı ile kullanılan Ankara Kalesi, 4 bin yılı aşkın geçmişe ev sahipliği yapar. Anadolu Medeniyetler Müzesinin oldukça yakınında yer alan kalenin çevresinde restoran ve dinlenme alanları bulunur. Aynı zamanda ‘Akkale’ isimli burç, yaz aylarında farklı etkinlikler için kullanılır.

Eskişehir Ankara uçak bileti fiyatları

Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Eskişehir Ankara uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Eskişehir Havalimanı Ulaşım

Eskişehir Havalimanı şehirden sadece birkaç kilometre dışarıda olduğundan ulaşım da oldukça kolaydır. Mesafe yakın olduğundan en hızlı şekilde taksi ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Ayrıca havalimanı önünden kalkan servisler ile şehir merkezine gitmeniz mümkündür. Direk olarak tramvaylarla otogara ulaşım bulunmasa da taksi ya da otobüs ile tramvay durağına gelip aktarma yapabilirsiniz.

Otobüsle merkeze gitmek isteyenler şehrin otobüsleri için özel olarak çıkartılan Eskart kartları ile bu toplu taşıma aracına binerek merkeze ulaşabilirler. Özel araç kiralamak isteyenler için imkanlar biraz sınırlı olsa da şehir merkezinden araç kiralamanız mümkündür.

Eskişehir Havalimanı içinden de Eskişehir Ankara uçak bileti satın alınabiliyor.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Eskişehir Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı