Çok ucuz fiyatlarla Hatay Ankara uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Ankara’ya haftada yedi gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 20 dakikadır.

Hatay Ankara uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Ankara’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Ankara uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Hatay Ankara Uçak Bileti

Hatay Ankara Uçak Bileti

Türkiye’nin başkenti Ankara, önemli bir bürokrasi şehridir. Cumhuriyet tarihimizle ilgili müze ve yapılar bakımında zengin olan kent, Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyet tarihinin harmanlandığı bir görsellik sunar. Ülkenin en değerli anıtsal kabrine ev sahipliği yapan Ankara, sahip olduğu tarihi, doğal ve kültürel güzellikleri ile oldukça merak uyandırıcıdır.

Türklerin eline geçene kadar farklı uygarlıklar tarafından yerleşim yeri ve savunma merkezi olarak kullanılan Ankara Kalesi, 4 bin yılı aşkın bir geçmişe sahiptir. Kimler tarafından yapıldığı günümüzde tam olarak bilinmeyen yapı, zaman zaman çeşitli kültürler tarafından onarım gördü. Anadolu Medeniyetler Müzesi ile yakın bir konumda olan kale, özellikle yaz aylarında burçlarında düzenlenen aktiviteler ile eğlenceli bir merkez haline dönüştü. Kalenin etrafında Ankara’ya özgü yöresel hediyelik eşya dükkanları, restoran ve kafeler bulunur.

1925-2006 yılları arasında faaliyet gösteren Ulucanlar Cezaevi, kapsamlı bir restorasyon sürecinin ardından 2009 yılında müze olarak hizmete açıldı. 1980 İhtilali’nin sonrasında idam cezasına çarptırılan önemli isimlerin tutuklu kaldığı cezaevi, Cumhuriyet döneminin en karanlık olaylarının yaşandığı yerdir. Büyük bir manevi değere sahip olan Ulucanlar Cezaevi; Cüneyt Arcayürek, Yılmaz Güney, Nazım Hikmet, Yaşar Kemal, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan, Mustafa Pehlivanoğlu ve Necdet Adalı gibi ülkenin önemli siyasi ve sanat adamlarının tutuklu kalması ile ünlüdür.

Hatay Ankara uçak bileti fiyatları

Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Ankara uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Ankara uçak bileti satın alınabiliyor.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Hatay Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı