Çok ucuz fiyatlarla Kars Ankara uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Ankara’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 50 dakikadır.

Kars Ankara uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Ankara’da gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Ankara uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Kars Ankara Uçak Bileti

Kars Ankara Uçak Bileti

Ülkemizin başkenti Ankara, sanıldığının aksine görülmesi gereken manevi değerler bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Cumhuriyet dönemine dair çok fazla hatıraya ev sahipliği yapan kentin oldukça köklü bir geçmişi vardır. Gerek şehir merkezinde, gerekse çevresinde yer alan doğal güzellikleri ile de ilgi odağı haline gelen şehir, anıtsal mimari açısından da görülmeye değerdir.

Eski adı ile ‘Rasathane’ olarak anılan tepe, günümüzde Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kabrine ev sahipliği yapar. Anıttepe, M. Ö. 12. yüzyıllara ait Frig uygarlığının anıtsal mezarlarının yer aldığı bir bölge olarak kullanıldı. 9 Ekim 1944 yılında inşasına başlanan Anıtkabir’in, dokuz yıl süren hummalı bir çalışmanın sonunda 1953’te yapımı tamamlandı. Türkiye Cumhuriyetinin eski Cumhurbaşkanlarından Cemal Gürsel ve İsmet İnönü’nün de kabirlerinin yer aldığı Anıtkabir, yalnızca Ankara’nın değil; ülkemizin en değerli anıtsal mezarıdır.

Yaklaşık 110 metre yüksekliğe sahip olan Ankara Kalesi, Altındağ sınırları içindedir. 1073 tarihlerinde Türklerin eline geçen yapı, asırlar boyunca varlığı sürdüren bir mirastır. Pek çok medeniyeti konuk eden Ankara Kalesi, muhteşem seyir tepesi ile şehrin panoramik görüntüsünü ayaklar altına seren bir konuma sahiptir.

Kars Ankara uçak bileti fiyatları

Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Ankara uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Ankara uçak bileti satın alınabiliyor.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Kars Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.