Ankara Antalya uçak bileti satın almak için TatilCity.NET sistemindeki fiyatları mutlaka görün. Ankara Antalya uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyoruz. Ankara’dan Antalya’ya her gün en az 3 uçuş yapılmaktadır. Ankara’dan Antalya’ya uçuş süresi yaklaşık 1 saat 20 dakikadır.

Ankara Antalya uçak bileti al!

En hesaplı ve ekonomik Antalya ucuz uçak bileti almak isteyenler TatilCity.NET’e giriyor, bir istediği gün ve saate biletini alıyor. Sizler için hazırladığımız en hesaplı Ankara Antalya uçak biletlerini sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. En uygun en hesaplı ucuz uçak bileti için doğru adrestesiniz…

Peki, Antalya’da nerelere gidebiliriz?

Ankara Antalya Uçak Bileti

Ankara Antalya Uçak Bileti

Turistlerin Akdeniz bölgesinde belki de en uğrak yeri Antalya’dır. Plajları, otelleri ve doğası ile adeta turizm cennetidir. Antalya Kaleiçi, belki de şehrin adını ilk duyduğunuzda aklınıza gelecek yer. Benzersiz marinası, kafe ve restoranları ile hemen herkesin keyifle zaman geçireceği bir yerdir. Meşhur Aspendos tiyatrosu da Antalya’dadır ve Roma Tiyatrolarının günümüzde sahnesi ile ulaşılabilen en önemli yapısıdır.

Ankara Antalya uçak bileti fırsatları..

Kemer, Antalya tatil köyleri denilince ilk akla gelen yerdir. Gece hayatı ve bitmeyen eğlence anlayışı ile Kemer’de keyifli zaman geçirebilirsiniz. 5. yüzyılda yapımına başlanan ve günümüzde Noel Baba’nın doğduğu yer olarak bilinen Demre, yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği bir yer. Özellikle Demre’de bulunan bu kilise büyük ilgi odağı. Kanyon, amfora antik batıkları ile Kaş, manzarası için görülmeye değer.  Manavgat Şelalesi de yıllardır büyük ilgi gören yerlerin başında geliyor.

Ankara Antalya uçak bileti fiyatları

Antalya’ya seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Antalya’ya uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz. Bir bilgi, Pegasus uçak bileti sistemimizde çok ucuz.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Ankara’dan Antalya’ya ya da Antalya’dan Ankara’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanır. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Antalya uçak biletini sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Esenboğa Havalimanından da havayolu şirketlerinin banketlerinden Ankara Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya Havalimanı şehir merkezine 10 km’lik bir mesafededir. Buradan şehrin merkezine giden otobüsler, HAVAŞ, özel araç ya da taksi bulmak mümkündür. Eğer özel araç ile gidilecekse şehir merkezine D400 kara yolu üzerinden kolay bir şekilde gidilebilir. Havalimanında 2000’den fazla araç kapasiteli bir otopark bulunduğundan havalimanına geldiğinizde burada arabanızı rahatça bırakabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’nda araç kiralama firmaları da bulunmaktadır. Arzu eden yolcular istedikleri model ve fiyat aralığında araç kiralayıp merkeze gidebilirler. Burada bulunan araç kiralama firmaları arasında; Hertz, Budget, Avis, Filo, Aytucar, Travelium, YesNational, Europcar bulunuyor. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler 600A hatlı otobüs ile merkeze ulaşabilirler.

Web sitemizden ucuz Ankara Antalya uçak bileti alınmaktadır.