TatilCity.NET Antalya Adıyaman uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. Antalya’dan Adıyaman’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Antalya’dan Adıyaman’a  direk uçuş yoktur. Ankara aktarmalı yapılır. Bu yüzden uçuş süresi yaklaşık 3 saat 20 dakikadır.

Antalya Adıyaman uçak bileti al!

En hesaplı ve ucuz Antakya Adıyaman uçak bileti almak isteyenler TatilCity.NET’e giriyor, istediği gün ve saate biletini alıyor. Sizler için hazırladığımız ucuz  Antalya Adıyaman uçak bileti fiyatlarını sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz.

Peki, Adıyaman’da nerelere gidebiliriz?

Antalya Adıyaman Uçak Bileti

Antalya Adıyaman Uçak Bileti

Adıyaman‘da pek çok tarihi ve turistik yer mevcuttur. Bunlardan ilki Nemrut Dağı yolunda gezebileceğiniz Cendere Köprüsü’dür. Köprü geniş kemerli bir yapıdadır. İlin en büyük camisi Adıyaman Ulu Cami çarşı içerisinde yer almaktadır. 1902 yılında yeniden onarılan caminin yapımı Zülkadiroğulları Beyliği tarafından olmuştur. 18. Yüzyılda yaptırılmış olan St. Paul Süryani Kilisesi Katolik kiliselerin aksine sade bir yapıda olmakla beraber dilenirse gezilebilir. 2206 metre yükseklikte etkileyici bir manzaraya sahip olan Nemrut Dağı ören yeri, ancak yüzlerce merdiven çıkarak ulaşılabilen bir yerdir. Gün doğum ya da batımı izlemek isteyenler için oldukça etkileyici bir yerdir.

Kadınlar Anıt Mezarı olarak da bilinen Karakuş Tümülüsü, Nemrut Milli Parkın içerisinde yer almaktadır. Annesi İsas adına, Kommagene Kralı II. Mithridates tarafından yaptırılmıştır. Üzerindeki kartal figürü nedeniyle Karakuş Tümülüsü olarak anılmaktadır. Taşgedik köyünde yer alan Haydaran Kaya Mezarları ise Güneş Tanrısı Hellias ve Kral Antiochos’un mezarlarının olduğu yer olarak bilinmektedir.

Antalya Adıyaman uçak bileti fyatları

Adıyaman’a seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Adıyaman’a uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah içim tercih edilebilir.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Antalya’dan Adıyaman’a ya da Adıyaman’dan Antalya’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanır. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Antalya Adıyaman uçak bileti web sitemizden kolaylıkla satın alınabiliyor.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya Havalimanı şehir merkezine 10 km’lik bir mesafededir. Buradan şehrin merkezine giden otobüsler, HAVAŞ, özel araç ya da taksi bulmak mümkündür. Eğer özel araç ile gidilecekse şehir merkezine D400 kara yolu üzerinden kolay bir şekilde gidilebilir. Havalimanında 2000’den fazla araç kapasiteli bir otopark bulunduğundan havalimanına geldiğinizde burada arabanızı rahatça bırakabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’nda araç kiralama firmaları da bulunmaktadır. Arzu eden yolcular istedikleri model ve fiyat aralığında araç kiralayıp merkeze gidebilirler. Burada bulunan araç kiralama firmaları arasında; Hertz, Budget, Avis, Filo, Aytucar, Travelium, YesNational, Europcar bulunuyor. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler 600A hatlı otobüs ile merkeze ulaşabilirler.

Antalya Havalimanı içinden de Antalya Adıyaman uçak bileti satın alabilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı Ulaşım

Adıyaman Havalimanı, şehir merkezine 22 km mesafede olup havalimanından merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi hızlı bir seçenek olan taksidir. Havalimanında 24 saat boyunca hizmet veren taksiler yolun durumuna göre sizi merkeze en hızlı şekilde götürecektir. Araç kiralamak isteyenler için ise havalimanı içerisinde bulunan AVİS firmasından istediğiniz model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu servisleri ise havalimanından Adıyaman merkeze gitmek isteyenler için bir başka alternatiftir. Burada 24 saat Türk Hava Yolları firmasının yolcular için tahsis ettiği servisler bulunmaktadır. Ayrıca HAVAŞ’da çift yön transfer tapmaktadır.  Bu firmaları kullanarak merkeze hızlı ve rahat bir şekilde ulaşıyor.

Dip Not : Antalya Adıyaman uçak bileti için kampanyalı fiyat dönemleri vardır.