Çok ucuz fiyatlarla Antalya Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Antalya’dan Mardin’e her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat 10 dakikadır.

Antalya Mardin uçak bileti al!

Sizde Antalya’dan Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Antalya Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Antalya Mardin Uçak Bileti

Antalya Mardin Uçak Bileti

Mardin özellikle tarihi evleri, kalesi ve yemekleri ile son yıllarda popüleritesi artan şehirlerden oldu. Yerli turistlerin sayısı kadar yabancı turistte ağırlayan bu şehirde gezip görülecek çok yer  var. Bunlardan birisi 10. Yüzyıldan kalma Mardin Kalesi’dir. Taştan evleri ile ünlü Mardin’de bu evleri gezmek sizi tarihi bir yolculuğa çıkaracak. 1385’te inşa edilen Zinciriye Medresesi günümüzde rasathane olarak da işlevini sürdürmektedir.

Süryani Kadim cemaatinin dini merkezi olan Deyrülzeferan Manastırı Mardin’de yer almaktadır. Bu tarihi yapıyı merak edenler o ruhu yaşamak isteyenler mutlaka uğramalıdır. Yine 5. Yüzyıldan kalma Kırklar Kilisesi taş işçiliğine sahip olmakla beraber 1500 yıllık kök boyalı olmasıyla da dikkatleri çekiyor. Süryani kiliseleri, dar sokaklarıyla Ortaçağ kentini andıran Midyat adeta küçük bir Mardin olarak karşınıza çıkacak ve sizi çok etkileyecek.

Antalya Mardin ucuz uçak bileti

Mardin’e seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin’e uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Antalya’dan Mardin’e ya da Mardin’den Antalya’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan artana doğru sıralanabilmektedir. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Mardin uçak biletini alabilirsiniz.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya Havalimanı şehir merkezine 10 km’lik bir mesafededir. Buradan şehrin merkezine giden otobüsler, HAVAŞ, özel araç ya da taksi bulmak mümkündür. Eğer özel araç ile gidilecekse şehir merkezine D400 kara yolu üzerinden kolay bir şekilde gidilebilir. Havalimanında 2000’den fazla araç kapasiteli bir otopark bulunduğundan havalimanına geldiğinizde burada arabanızı rahatça bırakabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’nda araç kiralama firmaları da bulunmaktadır. Arzu eden yolcular istedikleri model ve fiyat aralığında araç kiralayıp merkeze gidebilirler. Burada bulunan araç kiralama firmaları arasında; Hertz, Budget, Avis, Filo, Aytucar, Travelium, YesNational, Europcar bulunuyor. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler 600A hatlı otobüs ile merkeze ulaşabilirler.

Antalya Havalimanı içinden de Antalya Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Antalya Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.