Çok ucuz fiyatlarla Konya Antalya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Antalya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 5 saat 50 dakikadır.

Konya Antalya uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Antalya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Antalya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Antalya’da nerelere gidebiliriz?

Konya Antalya Uçak Bileti

Konya Antalya Uçak Bileti

Türkiye’de yaz tatili denildiğinde akla ilk gelen şehir Antalya‘dır. Ödüllü plajları, hala gizemini ve yalınlığını koruyan koyları, adaları ve burunları ile muhteşem bir tabiata kucak açan şehir, ılıman bir iklime sahip olmasından dolayı yıl içinde devamlı olarak turizmin aktif olduğu ildir. Doğal güzelliğinin yanı sıra köklü bir geçmişe de sahne olan kent; antik kentleri, kiliseleri, camileri ve manastırları ile de ilgi odağıdır.

Deniz seviyesinden 1.150 metre yükseklikte olan Termessos Antik Kenti, Antalya şehir merkezine 30 kilometre uzaklıktadır. Tarih boyunca önemli bir savunma merkezi olarak görev alan antik kent, yüksekliği ile kolay ele geçirilmeyen bir yapıya sahiptir. Anadolunun en eski halklarından olan Luviler soyunun devamını oluşturan Solymler tarafından kurulan antik kente son yerleşen millet ise Romalılardır. Günümüzde önemli bir milli park olarak korunan bölge geçmişin tüm izlerini hala taşır.

Dünyaca ünlü bir rafting merkezi olan Köprülü Kanyon, Manavgat ilçesi sınırlarındadır. Konaklamak için çevresinde alternatiflerinde yer aldığı bölge, 1973’te milli park ilan edildi.

Konya Antalya uçak bileti fiyatları

Antalya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Antalya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Antalya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Antalya uçak bileti satın alınabiliyor.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya Havalimanı şehir merkezine 10 km’lik bir mesafededir. Buradan şehrin merkezine giden otobüsler, HAVAŞ, özel araç ya da taksi bulmak mümkündür. Eğer özel araç ile gidilecekse şehir merkezine D400 kara yolu üzerinden kolay bir şekilde gidilebilir. Havalimanında 2000’den fazla araç kapasiteli bir otopark bulunduğundan havalimanına geldiğinizde burada arabanızı rahatça bırakabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’nda araç kiralama firmaları da bulunmaktadır. Arzu eden yolcular istedikleri model ve fiyat aralığında araç kiralayıp merkeze gidebilirler. Burada bulunan araç kiralama firmaları arasında; Hertz, Budget, Avis, Filo, Aytucar, Travelium, YesNational, Europcar bulunuyor. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler 600A hatlı otobüs ile merkeze ulaşabilirler.

Konya Antalya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.