Çok ucuz fiyatlarla Artvin Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Artvin’den Diyarbakır’a en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 10 saat, 25 dakikadır.

Diyarbakır Otelleri

Fazlasıyla ucuz fiyatlar Diyarbakır otelleri için de geçerli. Diyarbakır otelleri arasından bu şehirde konaklama yapmayı düşünenlere en ucuz fiyatlı olanları seçtik. Seçim yaparken de asla kaliteden ödün vermedik. Ucuz tatil fırsatları için bizi takip edin!

Diyarbakır’da yapılacak şeyler

Diyarbakır’a gitmek istiyorsunuz ama şehri tanımıyorsunuz. “Diyarbakır’da Yapılacak Şeyler” size fikir verecektir.  “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenlere özel, fazlasıyla detaylı bir de Diyarbakır Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Artvin Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Artvin’den Diyarbakır‘a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Artvin Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Artvin Diyarbakır Uçak Bileti

Artvin Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır, ülkemizin Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan ve tarihi açıdan oldukça önemli bir değere sahip şehridir. Pek çok kültürel mirasa sahip Diyarbakır’da çok sayıda, müze, cami, kervansaray, han, köprü ve kültürel mirası ifade eden evlere rastlamanız mümkün. M. S. 639 yılına ait olan Ulu Cami, kilisenin bozulup camiye çevrilmesi oluşan, ülkemizin es eski camileri arasındadır.  Mesudiye Medresesi de Ulu Cami’ye bitişiktir ve şehirde yapılan ilk medrese özelliğini taşır. 1572 yılına ait bir Mimar Sinan eseri olan Behram Paşa Cami’nin sağ ve sol sahanlarında kullanılan sıkıştırma tekniği günümüzde pek çok mühendisi şaşırtır niteliktedir. Balıkçılar semtinde yer alan Dört Ayaklı Minare ise Anadolu’da ilk örneği teşkil eder.

Diyarbakır’ın ilk müzesi olan Arkeoloji Müzesi şehrin ilk müzesidir. Urartu, Helenistik, Roma, Eski Tunç, Asur, Bizans, Artuklu, Akkoyunlu, Selçuklu ve Osmanlı Devletine ev sahipliği yapan şehirdeki kalıntılar sergilenir. Diyarbakır’ın kültürel mirası haline gelen evlerinin en iyi örneklerinden birini yansıtan Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ev müzeye dönüştürülmüştür. Burada şaire ait mektuplar, fotoğraflar, yazılar ve şiirler sergilenir.

Artvin Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Artvin Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Artvin Havalimanı Ulaşım

Artvin Belediyesine ait otobüsler için Artvin Havalimanına çift yön gidiş dönüş yapılmaktadır. Ayrıca HAVAŞ servisleri de şehrin belli bölgelerine yolcu taşımaktadır.

Havalimanı içinde bulunan taksi durağı da 7/24 havalimanı yolcularına hizmet vermektedir.

Hopa Artvin Havalimanı içinden de Artvin Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım  Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Artvin Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.