Çok ucuz fiyatlarla Kars Ağrı uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Ağrı’ya haftada en az üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 50 dakikadır.

Kars Ağrı uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Ağrı’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Ağrı uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ağrı’da nerelere gidebiliriz?

Kars Ağrı Uçak Bileti

Kars Ağrı Uçak Bileti

Doğu Anadolu’nun kış turizmine hitap eden yegane noktalarından biri olan Ağrı, geçmişte Karaköse, Ararat ve Karakilise gibi değişik isimler ile çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yaptı. Bilhassa Orta Asya’dan Anadolu’ya göç eden kavimlerin kullandığı güzergah üzerinde yer almasından dolayı kent, yıllar boyunca önemli bir merkez olarak kullanıldı. Tarih boyunca Urartu, Hitit, Kimmer, İskit, Mitanniler ve Perslerin hakimiyeti altına giren şehir, bu uygarlıkların birbirinden değerli miraslarına ev sahipliği yapar. Ağrı, tarihi değeri ile olduğu kadar doğal güzelliği ile de dikkat çeker.

Osmanlı mimarisinin en seçkin örneklerinden birini temsil eden İshak Paşa Sarayı, Doğubeyazıt ilçesi sınırlarındadır. Dünyanın ilk kalorifer tesisatı döşenen yapısı olması itibarıyla da ayrı bir öneme sahip olan yapı Fars, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin karmasından meydana gelir.

Şehrin bir diğer tarihle dolu yapısı ise Doğubeyazıt Kalesidir. İlçenin 5 kilometre doğusunda yer alan yapı, Belleburç denilen bölgede yer alır. Urartuların önemli miraslarından biri olan kale, antik kent olma özelliği taşır.

Kars Ağrı uçak bileti fiyatları

Ağrı seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ağrı seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Ağrı uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Ağrı uçak bileti satın alınabiliyor.

Kars Ağrı uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.