Çok ucuz fiyatlarla Ordu Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ordu’dan Sivas’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 55 dakikadır.

Ordu Sivas uçak bileti al!

Sizde Ordu‘dan Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Ordu Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’da nerelere gidebiliriz?

Ordu Sivas Uçak Bileti

Ordu Sivas Uçak Bileti

Anadolu uygarlığının en köklü yerleşimlerinden biri olan Sivas, ülkemizin önemli tarih taşıyıcılarından biridir. İlk çağlardan beri önemli ticaret yollarının üzerinde yer alan kent, tarihi İpek Yolunun önemli bir koludur. Bu özelliği neticesinde şehrin pek çok yerinde günümüzde hala varlığını sürdüren hanlar, kervansaraylar ve medreseler göze çarpar. Kent bugün kültürel, tarihi özelliklerinin yanı sıra muhteşem tabiatı ile de görülmeye değer zengin bir içeriğe sahiptir.

Tarihte Bizans ve İran arasında sınır karakolu görevini üstlenen Divriği Kalesi geçmişten beri ülkemizin önemli miraslarından biridir. Stratejik bir öneme sahip olması ile tanınan kale, yıllar boyunca çeşitli kültürlerin hakimiyeti altına girdi. Bugün çeşitli medeniyetlere ait ayak izlerinin kendini gösterdiği yapı, yüksek bir tepe üzerindedir.

İlhanlılar tarafından 1271 tarihinde inşa edilen Çifte Minareli Medrese, şehrin bir başka önemli yapısıdır. Anadolu’nun en yüksek taç kapısına sahip olan medrese, özellikle iki görkemli minaresi ile dikkatleri üzerine çeker. Şifaiye Medresesinin tam olarak karşısında bulunan eser heybetli ön cephesi, iç tasarımları ve kullanılan motifleri ile şehrin göz alıcı sembollerinden biridir.

Ordu Sivas uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Ordu Giresun Havalimanı içinden de Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Ordu Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.