Çok ucuz fiyatlarla  Balıkesir Amasya uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Balıkesir'den Amasya'ya her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 19 saat, 45 dakikadır.

Çok uygun fiyatlar ile Amasya otelleri de web sitemizde. Ayrıca Amasya uçak bileti fiyatları uçuş arama sistemimizde promosyonda!..

Amasya Otelleri

Taşhan Otel Amasya Türkiye

0 görüşler

Taşhan Otel; Amasya'nın merkezinde Dere mahallesinde bulunan Amasya Taş Hanı; 1699 ylında mutasarrıfı Rahtuvan Hacı Mehmet Paşa tarafından, Mimar Mehmet

ortalama fiyatı180TL SEÇİN

Amasya'da yapılacak şeyler

Amasya gezi rehberi şehri tanımak isteyenlere detaylı bilgi veriyor.

Amasya ucuz uçak bileti

Balıkesir Amasya uçak bileti al!

Sizde Balıkesir‘den Amasya'ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Balıkesir Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya'da nerelere gidebiliriz?

Balıkesir Amasya Uçak Bileti

Balıkesir Amasya Uçak Bileti

Yalıboyu evleri şehir merkezinde Yeşilırmak boyunca uzanan tarihi yapılardır. Tarihi sur duvarları üzerine kerpiç ve dolgu olarak yapılan evler Osmanlı döneminin mimarisini de yansıtır. Tek katlı veya iki katlı ahşap yapıların içinde avlu ve bahçe bulunur. Amasya, Yalıboyu evleri, yıl içinde yerli ve yabancı pek çok turistin ilgi odağı haline gelmiştir. Kral Kaya Mezarları, Amasya kalesi eteklerine dik bir şekilde olan kayaların oyularak yapılmış halidir. Bu bölge Helenistik dönemde krallar tarafından başkent olarak kullanılmıştır. Ferhat ile Şirin Müzesi, Ferhat Su Kanalı olarak bilinen bölgede yer alır. Ferhat ile Şirin dışında burada Romeo ve Juliet, Leyla ile Mecnun, Mimar Sinan ile Mihrimah Sultan gibi ikili aşkların yanı sıra ilahi aşkları ile bilinen Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli ve Mevlana gibi efsaneler de vardır.

Bayezid Kalesi Amasya Valisi olan Şehzade Ahmed'in, babası Sultan II. Bayezid adına inşa ettirdiği yapıdır. Külliyenin içinde cami, şadırvan, medrese bulunur. Şehzadeleri ile ünlü Amasya'da, şehir müzesi oldukça dikkat çeker. Şehirde yaşamış olan şehzadelerin aslına uygun kıyafetleri ile yapılan heykelleri ve dönemin her detayını yansıtması ile Şehzadeler Müzesini gezmekten keyif alacaksınız.

Şehirde gezilmesi gereken diğer önemli yerler ise şu şekildedir; Amasya Kalesi, Borabay Gölü ve Burmalı Minare Camidir.

Balıkesir Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Balıkesir Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Balıkesir Havalimanı Ulaşım

Balıkesir Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Türkiye'nin en çok turist çeken turistik beldelerine sahip olan Balıkesir'de bulunan Koca Seyit Havalimanı‘ndan merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi araç kiralamadır. Havalimanında bulunan Edo Rent A Car'dan dilediğiniz marka ya da fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehir merkezine varabilirsiniz. Araç kiralayarak ortalama 1,5 saatte Balıkesir'e varmak mümkündür.

Özel Servisler

Bir diğer alternatif ise özel servislerdir. Havalimanı terminal çıkışında yolcuları alan servisler ile merkeze 1 saatte varmanız mümkündür. Ancak özel servislerden faydalanmak için uçağa binmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Transfer araçları ise bir başka seçenektir. Çok sayıda farklı şirket tarafından sağlanan transfer araçları ücret olarak biraz daha pahalı olsa da sizi oteliniz ya da evinizin kapısına kadar götürmektedir. Ancak transfer araçlarında da önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda günün 24 saati bekleyen taksileri de kullanabilirsiniz. Şehir merkezine 80 km bir mesafe olduğun dan biraz pahalı bir seçenek gibi görünse de eşyalarınızı rahatça götürebileceğiniz bir seçenek. Şayet özel aracınız varsa havalimanında bulunan park yerine bırakmanız mümkündür. Özel aracınız ile yola çıkarak Balıkesir yön levhalarını takip ederek şehre ulaşabilirsiniz. Özel aracınız ile 1 ila 1,5 saat arasında yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Arzu eden müşterilere limuzin kiralama imkanı da sunulmuştur. Mesafenin uzun olması nedeniyle biraz pahalı gibi görünse de sezon dışı dönemlerde uygun fiyattan yararlanmanız mümkündür.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içinden de Balıkesir Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Balıkesir Amasya uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.