Çok ucuz fiyatlarla Balıkesir Van uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Balıkesir'den Van'a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 24 saat, 50 dakikadır.

Balıkesir Van uçak bileti al!

Sizde Balıkesir‘den Van'a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Balıkesir Van uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Van'da nerelere gidebiliriz?

Balıkesir Van Uçak Bileti 300x225 Balıkesir Van Uçak Bileti

Balıkesir Van Uçak Bileti

Van yüzyıllar boyunca ayakta kalmış ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra farklı uygarlıklar tarafından şehirde inşa edilen yapılar da bir o kadar ilgi çekicidir. Van ‘Kaleler şehri' olarak bilinir. M. Ö. 9. yüzyılda Urartu kralı Sarduri tarafından yaptırılmıştır. Şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunan Van kalesi görülmesi gereken tarihi yapılar arasındadır. Hoşap Kalesi, Gürpınar ilçesinde bulunur. 1643 yılında Mahmudi Süleyman tarafından yaptırılmıştır. Kalenin içinde sarnıç, köy evleri, mescit ve zindan bulunur. Kale Van ve Hakkari karayolu üzerinde oldukça sarp kayalıklar üzerinde kuruludur.

Van Gölü Türkiye'nin en büyük, Orta Doğu'nun ise 2. büyük gölüdür. Aynı zamanda dünyanın en büyük sodalı gölüdür. Soda ve tuz oranı fazla olduğundan içmeye elverişli değildir ve içinde balık barındıramaz. Van Gölü'nde yaşayan tek canlı türü inci kefalidir.

Akdamar Adası ve Kilisesi, Van'ın en büyük ikinci adasıdır.  Vaspurakan Hanedanlığından Kral I.Gakik tarafından M. S. 915 yılında yaptırılmıştır. Bu eser Orta Çağ Ermeni sanatının en önemli eserleri arasında yer alır. Akdamar Adası Van'ın doğal ve tarihi güzelliğinin bütünleştiği yerlerden biridir.

Balıkesir Van uçak bileti fiyatları

Van seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. AtlasGlobal uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Balıkesir Van uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Balıkesir Havalimanı Ulaşım

Balıkesir Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Türkiye'nin en çok turist çeken turistik beldelerine sahip olan Balıkesir'de bulunan Koca Seyit Havalimanı‘ndan merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi araç kiralamadır. Havalimanında bulunan Edo Rent A Car'dan dilediğiniz marka ya da fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehir merkezine varabilirsiniz. Araç kiralayarak ortalama 1,5 saatte Balıkesir'e varmak mümkündür.

Özel Servisler

Bir diğer alternatif ise özel servislerdir. Havalimanı terminal çıkışında yolcuları alan servisler ile merkeze 1 saatte varmanız mümkündür. Ancak özel servislerden faydalanmak için uçağa binmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Transfer araçları ise bir başka seçenektir. Çok sayıda farklı şirket tarafından sağlanan transfer araçları ücret olarak biraz daha pahalı olsa da sizi oteliniz ya da evinizin kapısına kadar götürmektedir. Ancak transfer araçlarında da önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda günün 24 saati bekleyen taksileri de kullanabilirsiniz. Şehir merkezine 80 km bir mesafe olduğun dan biraz pahalı bir seçenek gibi görünse de eşyalarınızı rahatça götürebileceğiniz bir seçenek. Şayet özel aracınız varsa havalimanında bulunan park yerine bırakmanız mümkündür. Özel aracınız ile yola çıkarak Balıkesir yön levhalarını takip ederek şehre ulaşabilirsiniz. Özel aracınız ile 1 ila 1,5 saat arasında yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Arzu eden müşterilere limuzin kiralama imkanı da sunulmuştur. Mesafenin uzun olması nedeniyle biraz pahalı gibi görünse de sezon dışı dönemlerde uygun fiyattan yararlanmanız mümkündür.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içinden de Balıkesir Van uçak bileti satın alınabiliyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır. Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Balıkesir Van uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.