Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Batman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Batman’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 50 dakikadır.

Diyarbakır Batman uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır‘dan Batman’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Batman uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Batman’da nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Batman Uçak Bileti

Diyarbakır Batman Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin tarihi zenginliği açısından öne çıkan ili Batman, sahip olduğu kültürel zenginlikler ve yeryüzü şekilleri ile yılın dört mevsimi oldukça fazla sayıda turist kapasitesine sahiptir. Batman tarihi değerinin yanı sıra şehir merkezinde ve çevresinde yer alan doğal güzellikleri ile de ilgi çekicidir.

Jeopolitik yapısı incelendiğinde çok eski dönemlere ait olduğu düşünülen Hasankeyf’in, Bizans İmparatoru Konstantinos’un, bölgeyi korumak amacıyla inşa ettirdiği kalelerden biri olduğu öne sürülüyor. Dicle’nin kıyısında yer alan Hasankeyf zamanında medrese, darüşşifa, rasathane ve ilim kültür merkezi olarak da kullanılmıştır. 1981 yılında sit alanı ilan edilerek koruma altına alınan kalede Mervaniler, Artuklular, Abbasiler, Hamdaniler, Eyyubiler ve Osmanlılar hakimiyet kurmuştur.

Yerleşik hayata geçmesinden itibaren kurulmaya başlanan Hasankeyf mağaraları, insanların toplu olarak iskan için kullandığı evlerdir. Tarih boyunca Asurlara, Sümerlere ve Babillilere ev sahipliği yapan bu yerleşim birimleri künkler ve kayalıklara oyulan kanallar ile çevrilidir.

Bölgenin son tamamlayıcısı olan Hasankeyf Ören Yeri ise derin kanyonlardan oluşuyor. Mağara evlerinin yanındaki kanyonlar ile bölge ülkemizde eşsiz bir güzelliği temsil ediyor. Dicle Nehrinin üzerine kurulu olan şehir, büyüleyici bir seyir keyfi sunuyor.

Diyarbakır Batman uçak bileti fiyatları

Batman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Batman seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Batman uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve

Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Batman uçak bileti satın alınabiliyor.

Batman Havalimanı Ulaşım

Batman Havalimanı şehir merkezine 7 km mesafededir. Bu sebeple kent merkezine geçmek oldukça kolaydır. Merkeze ulaşabileceğiniz en rahat ve ekonomi araç otobüstür. Sabah 7’de sefere başlayan otobüsler 18:30’a kadar seferlerine devam etmektedirler. Uçak iniş kalkışa göre seferler ayarlandığından herhangi bir aksaklık söz konusu olmamaktadır. Ortalama 15 dakika içerisinde yolcular merkeze ulaşmış oluyorlar.

Havalimanı önünde bulunan taksi durağından merkeze ulaşmak bir başka alternatiftir. Batman merkez havalimanına yakın olduğundan maddi anlamda da fazla yük getirmeyecektir. Özellikle ağır eşya getirenler daha çok taksi tercih etmektedir.

Havalimanı servisleri ise merkezden havalimanına ve havalimanından merkeze seferler düzenleyerek yolcuları götürmektedir. Havalimanı terminal binası önünden uçuş sonrası yolcuları alan servisler merkeze kadar götürmektedirler.

Diyarbakır Batman uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı