Çok ucuz fiyatlarla Bingöl Amasya uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bingöl'den Amasya'ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 23 saat 50 dakikadır.

Bingöl Amasya uçak bileti al!

Sizde Bingöl‘den Amasya'ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bingöl Adana uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya'da nerelere gidebiliriz?

Bingöl Amasya Uçak Bileti 300x225 Bingöl Amasya Uçak Bileti

Bingöl Amasya Uçak Bileti

Amasya, köklü geçmişi ile eski uygarlıklar için önemli bir yerleşim yeridir. Özellikle Osmanlı döneminde stratejik olarak oldukça önemlidir. Şehir XVI. yüzyılın sonlarına kadar Osmanlıların doğu sınırını korumada ve İslamiyetin yayılmasında bir merkez durumundadır. Aynı zamanda Amasya, şehzadelerin sancakbeyi olarak tayin edildiği ve şehzadelerin eğitim gördüğü bir merkezdi. Bu nedenle şehir pek çok tarihi yapıya şahitlik eder.

Aynalı Vadi Amasya'da en özel mağaralardan biridir. Ayrıca rivayete göre zamanında kralın kızının hikayesine eşlik eden mağara, muazzam yapısı ile rotanızı çevireceğiniz tarihi mekanlar arasındadır.

Amasya Kalesi, Hititler zamanında Harşena Dağının eteklerine inşa edilmiştir. Yeşilırmak'ın kenarında bulunan kale Osmanlılar tarafında kullanılmıştır. Günümüzdeki görüntüsünü de aynı şekilde Osmanlı döneminde almıştır. Amasya Kalesinin yakınında bulunan ve Harşena Dağı yamaçlarında kurulu olan Kral Kaya Mezarları, şehirde önemli tarihi yapılar arasındadır. Dik kayalıklar üzerine yapılmış olan kral mezarları, oldukça büyüktür ve taşlarla oyulmuştur.

Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Amasya'nın doğal güzellikleri arasında yerini alır. Hoş bir manzaraya ev sahipliği yapan bu doğa harikası yer şehirde huzurun başkentlerinden biridir.

Bingöl Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bingöl Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY'nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl'de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl'de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Bingöl Havalimanı içinden de Bingöl Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Bingöl Amasya uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.