Çok ucuz fiyatlarla Bingöl Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bingöl‘den Diyarbakır‘a her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 7 saat 15 dakikadır.

Fazlasıyla ucuz fiyatlar Diyarbakır otelleri için de geçerli. Diyarbakır otelleri arasından bu şehirde konaklama yapmayı düşünenlere en ucuz fiyatlı olanları seçtik. Seçim yaparken de asla kaliteden ödün vermedik. Ucuz tatil fırsatları için bizi takip edin!

Diyarbakır Otelleri

Diyarbakır’da yapılacak şeyler

Diyarbakır’a gitmek istiyorsunuz ama şehri tanımıyorsunuz. “Diyarbakır’da Yapılacak Şeyler” size fikir verecektir.  “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenlere özel, fazlasıyla detaylı bir de Diyarbakır Gezi Rehberi hazırladık. Bu arada minik bir bilgi : Diyarbakır uçak bileti fiyatlarımız içerisinde promosyon biletler de bulunuyor!

tatil city

Bingöl Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Bingöl‘den Diyarbakır gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bingöl Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır nerelere gidebiliriz?

Bingöl Diyarbakır Uçak Bileti

Bingöl Diyarbakır Uçak Bileti

Diyarbakır 9 bin yıl öncesinden gelen köklü bir geçmişe sahiptir. Sadece Türkiye tarihinde değil; Roma, Bizans ve Osmanlı’nın elinde harmanlanan şehir, bünyesinde farklı medeniyetlere ait pek çok kalıntı gizler.

Diyarbakır Surları, Çin Seddi’nden sonra dünyanın ikinci en büyük surlarına sahiptir. Üzerindeki kabartma ve motiflerden de anlaşıldığı üzere Diyarbakır Surlarında birçok medeniyetten izler vardır. 82 burca sahip surlar, 12 metre yüksekliğinde ve 100 metre uzunluğundadır. Kentin en ilginç yapıları arasında yer alan Diyarbakır Surları görülmeye değer bir eserdir.

Eski adı ile Mar Toma Kilisesi, günümüzdeki adı ise Ulu Cami, Diyarbakır’ın 639’da İslam orduları tarafından ele geçirilmesi ile birlikte camiye çevrilmiştir. Cami, İslam dünyasının 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilmektedir. Diyarbakır Ulu Cami, Anadolu’nun en eski camisi özelliğine sahiptir.

Asurlular tarafından yapılan Asur Kalesi, kentin en ilginç yapıları arasındadır. Bu tarihi varlık ana kayanın oyulması ile elde edilmiştir. İçinde tüneller bulunan kale, değişik bir mimariye sahiptir. Aynı zamanda kalede bulunan krallara ait kaya mezarları da farklı bir yerleşkeye sahiptir.

Bingöl Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Anadolu Jet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bingöl Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY’nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl’de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl’de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Bingöl Havalimanı içinden de Bingöl Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Bingöl Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.