Çok ucuz fiyatlarla Bingöl Kastamonu uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bingöl’den Kastamonu’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 23 saat 5 dakikadır.

Bingöl Kastamonu uçak bileti al!

Sizde Bingöl‘den Kastamonu’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bingöl Kastamonu uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kastamonu’da nerelere gidebiliriz?

Bingöl Kastamonu Uçak Bileti

Bingöl Kastamonu Uçak Bileti

Türkiye’nin en köklü yerleşim merkezlerinden olan Kastamonu, tarihi aydınlatan antik kentleri, olağanüstü güzellikteki yaylaları, Osmanlı mimarisini yansıtan evleri ve külliyeleri ile oldukça ilgi çekicidir. Kastamonu saat kulesi oldukça yüksek bir tepeye inşa edilmiştir. Kalesi ile karşı karşıya olan kule, şehrin simgelerinden biridir. Hikayesi de bulunan Kastamonu kalesi oldukça eski bir tarihe ev sahipliği yapar. 12.yüzyılda Kommenler tarafınca Türk akımı olma riskine karşı inşa edilmiş olan kale, günümüzde yöresel eşyaların ve kalıntıların sergilendiği yer olarak kullanılır.

Dünyanın en derin 2. kanyonu, Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesinde yer alır. Etrafında çeşitli yabani hayvanlarında yer aldığı kanyon, görkemli duruşu ile görülmesi gereken yerler arasındadır. Roma ve Bizans döneminden kalan, dünyanın en büyük dördüncü mağarası olan Ilgarini Mağarası da yine bir başka doğal harikalardan biridir. Ilgarini Mağarasındaki devasa büyüklükte eşsiz sarkıtlar ile mağaranın ambiyansı oldukça ilgi çekicidir. Horma Kanyonu, arasından akan ‘zara çayı’ Ilıca Şelalesine doğru yol alır. İçinde tarihi açıdan pek çok kalıntı bırakan kanyon, görülmesi gereken yerler arasındadır. Horma Kanyonunun aktığı yerde bulunan Ilıca Şelalesi, 10 metre yükseklikten etrafı yeşilliklerle dolu bir havuza dökülüyor.

Bingöl Kastamonu uçak bileti fiyatları

Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bingöl Kastamonu uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY’nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl’de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl’de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Bingöl Havalimanı içinden de Bingöl Kastamonu uçak bileti satın alınabiliyor.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Bingöl Kastamonu uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.