Çok ucuz fiyatlarla Bingöl Malatya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bingöl’den Malatya’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saattir.

Ucuz fiyatlar ile Malatya otelleri de Tatil City’de. Malatya otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Malatya Otelleri

Malatya’da yapılacak şeyler

Malatya’ya gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Malatya’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Malatya Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Bingöl Malatya uçak bileti al!

Sizde Bingöl‘den Malatya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bingöl Malatya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Malatya’da nerelere gidebiliriz?

Bingöl Malatya uçak bileti, Bingöl Malatya Uçak Bileti

Bingöl Malatya Uçak Bileti

Kayısı ile meşhur olan şehir Malatya, eski çağlardan beri gelen pek çok tarihi yapılarla ve doğal güzelliklerle dolu kentlerden biridir. Orduzu’da bulunan Arslantepe Höyüğü, Türkiye’nin en büyük höyüklerinden biridir. Kara Kaya Barajının batı tarafında yer alan Arslantepe Höyüğü’nde günümüze kadar Fransızlar, İtalyanlar ve Romalılar tarafından kazı çalışmaları yapılmıştır. Arslantepe’den çıkarılan iki adet aslan ve bir kral heykeli Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde sergileniyor.

Malatya‘nın doğal güzelliklerinden biri olan Levent Vadisi, sarp kayalıkları, derin vadileri, mağaraları ve uçurumları ile macera sevenler için mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde Genç Hitit Çağı eserlerinden biri olduğu  ortaya çıkan Levent Vadisi, Akçadağ ilçesinde yer alıyor. Vadi de trekking ve motor sporları yapma imkanı da bulunuyor.

Türkiye’nin en büyük ikinci barajı olan Kara Kaya Baraj Gölü, kültür ve turizm bölgesi ilan edilmiştir. Aynı zamanda barajın üzerinde Türkiye’nin en uzun demir yolu köprüsü yer alıyor. Kara Kaya Barajı, özellikle son yıllarda Malatya’ya gelen turistlerin sıklıkla uğradığı yerler listesindedir.

Bingöl Malatya uçak bileti fiyatları

Malatya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Malatya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bingöl Malatya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY’nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl’de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl’de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Bingöl Havalimanı içinden de Bingöl Malatya uçak bileti satın alınabiliyor.

Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Bingöl Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.