Çok ucuz fiyatlarla Mardin Bingöl uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Bingöl’e her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 15 dakikadır.

Mardin Bingöl uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Bingöl’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Bingöl uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bingöl’de nerelere gidebiliriz?

Mardin Bingöl Uçak Bileti

Mardin Bingöl Uçak Bileti

Büyük İskender tarafından adını aldığı bilinen Bingöl, Ab-Ul Hayat (ölümsüz hayat) anlamı taşır. Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içinde yer alan kent, aynı zamanda tarihte Mezopotamya’dan gelen insanların önemli bir mesken yeri olarak yer tutar.

Su Yüzeyinde Serbest Halde Bulunan Yüzen Ada, Solhan ilçesinin Hazarşah Köyü sınırlarındadır. Şehrin yerli ve yabancı turiste açık noktalarının başında gelen üç Yüzen Ada, o yörede yaşayan halk tarafından tesadüfen keşfedilen bir bölgedir. İnsan gücü ve doğa olayları vesilesi ile hareket edebilen bu tabiat güzelliği Türkiye’de az sayıda görülen bir doğal olaydır.

Bingöl Muş kara yolunun 18. kilometresinde yer alan Gökçeli ve Kuşburnu’nun giriş kısmındaki Zağ Mağaraları, M. S. 5. yüzyıl Erken Hristiyanlık dönemine ait eserdir. İnsan eli ile oyulan ve birbirine geçişli koridorlardan oluşan mağara insan yaşamına uygun bir şekilde dizayn edilmesi ile dikkat çeker. Eski çağlarda Roma İmparatorunun baskısı altında olan Hristiyanların ibadetlerini gizli bir şekilde gerçekleştirmek adına önemli bir merkezi haline gelen Zağ Mağarası, günümüzde çeşitli dönemlere ait antik çağlar bakımından da oldukça zengindir.

Mardin Bingöl uçak bileti fiyatları

Bingöl seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bingöl seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Bingöl uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Bingöl uçak bileti satın alınabiliyor.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY’nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl’de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl’de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Mardin Bingöl uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.