Çok ucuz fiyatlarla Hatay Bingöl uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Bingöl’e haftada en az üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 40 dakikadır.

Hatay Bingöl uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Bingöl’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Bingöl uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bingöl’de nerelere gidebiliriz?

Hatay Bingöl Uçak Bileti

Hatay Bingöl Uçak Bileti

Evliye Çelebi’nin Seyahatname’sinde adı sıklıkla geçen Bingöl‘ün anlamı geçmişte  Ab-Ul Hayat olarak bilinir. Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan kent, yıllar boyunca pek çok uygarlığın en önemli izlerini bıraktığı yerleşim yerlerinden biridir. Şehir tarihi ve kültürel yapısı kadar doğal güzelliği ile de keyifli bir seyahat rotası sunar.

Bingöl’ün tabiat güzelliğini ortaya koyan en belirgin mevki, Solhan ilçesidir. Hazarşah Köyünde bulunan Yüzen Ada, kara ile herhangi bir bağlantısı bulunmayan 3 bağımsız adadan oluşur. Bölgede yaşayan halk tarafından tesadüfen keşfedilen adalar, Türkiye’de eşine pek rastlanmayan bir örneği oluşturur. Yüzen Ada, yerli ve yabancı turistlerin yıl içinde en çok keşfetmeyi tercih ettiği bölgedir.

Akarsu, rüzgar gibi doğal kuvvetler ile meydana gelen aşınma sonucunda oluşan Buban Bacaları, Nevşehir Kapadokya ile eşdeğer bir görüntü oluşturur. Sivri uçlu bacaları ile ilginç bir görüntüye ev sahipliği bölge, günümüze kadar pek fazla tanıtılmadığı için popülasyon bakımından eksik kaldı.

Vank Kilisesi, Zağ Mağarası ve Kığı Kalesi Bingöl’ün önemli tarihi kültürel bölgeleri arasındadır.

Hatay Bingöl uçak bileti fiyatları

Bingöl seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bingöl seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Bingöl uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Bingöl uçak bileti satın alınabiliyor.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY’nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl’de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl’de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Hatay Bingöl uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı