Çok ucuz fiyatlarla Bursa Kastamonu uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Kastamonu’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 30 dakikadır.

Kastamonu Otelleri

Ucuz fiyatlar ile Kastamonu otelleri de Tatil City’de. Kastamonu otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Kastamonu’da yapılacak şeyler

Kastamonu’ya gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Kastamonu’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Kastamonu Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Bursa Kastamonu uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Kastamonu’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Kastamonu uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kastamonu’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Kastamonu Uçak Bileti

Bursa Kastamonu Uçak Bileti

Anadolu’nun köklü şehirlerinden olan Kastamonu, şehir merkezi ve ilçeleri olarak baz alındığında çok sayıda kültürel mirasa sahiptir. Eski dokusunu kaybetmemiş ve hala sokaklarında huzurlu dolaşabileceğiniz ender kentler arasında yer alan Kastamonu, yaz ve kış ayrı güzeldir. Yeşil ve mavinin bin bir tonunun buluştuğu şehirde inanılmaz damak zevklerine de şahit olacaksınız. Ilgaz Dağı Milli Parkı, Türkiye’nin en güzel kayak pistlerinden biridir. Ilgaz Dağında bisiklet turu, dağ tırmanışı ve doğa yürüyüşü de yapabilirsiniz. Eşsiz manzaralara sahip olan doğasında daha önce tanık olmadığınız manzaraları görebilirsiniz. Bu nedenle fotoğraf makinenizle gitmenizde fayda var.

Küre Dağı Milli Parkı, birçok bitki ve hayvan çeşidine yaşam alanı olmuştur.  Doğanın güzelliğini gözler önüne serecek, eşine ender rastlanan karstik ormanlara sahiptir.

Valla Kanyonu duvarları 800 ve 1300 metre yüksekliğindeki Türkiye’nin en büyük kanyonudur. Aynı zamanda oldukça tehlikelidir. Zaman içinde oluşan aşınmalardan dolayı karstik bir araziye sahiptir. Seyir terasından bakıldığında Vala Kanyonu, Fransa vadilerini andırır. Ayrıca kanyon içinde yüzerek ve atlayarak geçeceğiniz bölümler olacağı için buraya hazırlıklı gelmenizde fayda var.

Karadeniz’e kıyısı olan Cide ilçesi, Rıfat Ilgaz’ın doğduğu yer olmasından dolayı şiirlerinde ve kitaplarında oldukça yer verir. Cide, Karadeniz üzerinde pek göremeyeceğiniz şahane koylara ev sahipliği yapar. Denize kıyısının 90 kilometre olması ile de Türkiye’nin en uzun kıyısına sahiptir.

Bursa Kastamonu uçak bileti fiyatları

Kastamonu seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kastamonu seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Kastamonu uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Türkiye’nin büyük illerinden birisi olan Bursa’ya uçak ile seyahat etmek mümkündür. Bursa, Türkiye’nin kalabalık iller listesinde dördüncü sıradadır. Osmanlı Devleti’nin başkenti olması sebebi ile tarihi bir öneme sahiptir. Bünyesinde onlarca tarihi eser ve mutlaka görülmesi gereken yerler vardır. Ayrıca Bursa, ülkemizin en gelişmiş sanayi bölgelerinden birisi olarak da öne çıkmaktadır. Web sitemizde ucuz Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti de aranır. Bursa”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti alınmaktadır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti buradan bulunabiliyor.

Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti

Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti

Coğrafi konumu, tarihi ve kültürel önemi, ekonomik canlılığı ve doğal güzellikleri ile Bursa, Türkiye’nin en önemli şehirlerin den birisidir. Bursa’nın bu denli fazla özelliği barındırıyor olması şehre gelen ziyaretçi sayısını da doğal olarak etkilemektedir. Bu durumda hem yurt içi hem de yurt dışından Bursa’ya pek çok ziyaretçi akın etmektedir.

Bursa’da yer alan Yenişehir Havaalanı ise 3 Kasım 2000 tarihinde resmen açılış yapmıştır. Ancak ışıklandırma ve bir takım eksiklerin giderilmesi 1 Haziran 2001’i bulmuş ve tam manasıyla hizmete bu tarihte başlamıştır. Bu tarihle aynı gün Yunuseli’ndeki Bursa Havaalanı hava trafiğine kapatılmıştır. Akabinde ise bu havaalanı Hava Kuvvetleri Komutanlığı`na teslim edilmiştir. Bugün Yunuseli’ndeki eski Bursa Havaalanı hava trafiğine kapalı durumdadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

28.12.2002 tarihin de Yenişehir Havalimanı’na ilk yolcu seferleri başlamıştır. Bu sefer ise Rusya ve Ukrayna’da olmuştur. Yılbaşını geçirme amacıyla gelen turistlere kapısını açmıştır. Tarifesiz yani charter dediğimiz seferler bugün de yine aynı önemli ve özel tatil günlerinde yapılmaya devam edilmektedir. Bununla beraber 2004 senesi Hac mevsiminde ilk hacılarını Yenişehir Havaalanı göndermiştir.

Bursa Yenişehir Havalimanı ucuz uçak bileti

Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti alanlara ulaşım bilgileri verelim.  Bursa’da bulunan Yenişehir Havalimanı merkeze 50 km mesafededir. Yolcu trafiği göz önüne alındığında ülkemizin en yoğun insan trafiğinin olduğu havalimanların dan birisidir. Toplam iç ve dış hatlar olmak üzere 110 binden fazla yolcuya hizmet vermektedir. Uçuş trafiğinde en büyük pay Türk Hava Yolları firmasındadır. Havalimanına ulaşım oldukça kolay olmakla beraber pek çok aktarma alternatifi ile yolcular istedikleri yerlere gidebilmektedirler.

Kent Meydanından kalkan Burulaş’ın 80 nolu otobüsü Bursa Yenişehir Havalimanına ulaşım için kullanılabilmektedir. Trabzon uçuşları için İnegöl Koop ve Yenişehir Koop servis hizmeti sağlamaktadır. Ayrıca havalimanında taksi durağı da mevcuttur. Özel araç ile gitmek isteyenler Bursa Ankara yolunu kullanarak Yenişehir sapağından havaalanına ulaşabilirler.

Ucuz Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Bursa’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Bursa Yenişehir Havalimanı Konumu

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Kastamonu uçak bileti satın alınabiliyor.

Devlet Hava yolları tarafından İstanbul-Kastamonu seferlerine ilk olarak 1959 yılında başlamış olan Kastamonu Havaalanı, yolcu sayısının yetersizliği nedeni ile bir süre uçuşları iptal edilmiş bir tesistir. Ancak 1990 senesinde “Her ile bir havaalanı” kampanya çerçevesinde 1.000×30 metre uzunluğundaki pistiyle ve terminal binasıyla yeniden yolculara kapısını açmıştır. Web sitemizde ucuz Kastamonu Havalimanı uçak bileti de aranır. Kastamonu”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Kastamonu Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Kastamonu Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti bulunuyor.

Kastamonu Havalimanı uçak bileti

Kastamonu Havalimanı uçak bileti

Kastamonu Havaalanı gün geçtikçe yapılan çerçevesinde daha da gelişmiştir. 1994 senesine gelindiğinde pist uzunluğu da  2.400 metreye çıkarılış oldu. Savunma Sanayii Başkanlığı’na 2008 yılında geçici olarak devredilen havalimanı, askeri ve eğitim uçuşları için kullanılmıştır.

2010 senesinde Kastamonu Havaalanı‘nın mevcut kapasitesinin yetersiz olacağı düşünülüp ve yeniden restore kararı alınmıştır. 2010 Haziran’ında ise Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından çalışmalar başlatılmıştır. Yapılan çalışmalar netiesinde yenileme çalışmalarından sonra 2013 Temmuzunda havaalanı yeniden hizmete geçmiştir.

Havalimanı ulaşım bilgileri.

Kastamonu Havalimanı ucuz uçak bileti

Kastamonu Havaalanı’na ulaşım için ise pek çok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birisi otobüstür. Belediyenin tahsis ettiği toplu taşıma aracı ile havaalanından şehre ya da şehirden havaalanına gitmek mümkündür. Eğer otobüs tercih edilmek istenmiyorsa havaalanı içerisinde taksi hizmetinden de yararlanılabilir. Taksi dışında araç kiralama firmasından arzu edilen modele ve fiyata göre temin edilecek  bir araç ile şehre gitmek oldukça kolaydır. Kısacası yolcular Kastamonu Havaalanı‘na ve Kastamonu’dan merkeze ulaşım için herhangi bir sorun yaşamamaktadırlar. Oldukça işlek olan Kastamonu Havalimanı’ndan arzu edilen doğrultuda araç bulmak mümkündür.

Ucuz Kastamonu Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Kastamonu Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Kastamonu’dan uçmak isteyen yolcular Kastamonu Havaalanı ucuz uçak bileti bulabilir.

Kastamonu Havaalanı Konumu

Bursa Kastamonu uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.