Çok ucuz fiyatlarla Bursa Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Konya’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 20 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Konya otelleri de Tatil City’de. Konya otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Konya Otelleri

Konya’da yapılacak şeyler

Konya’ya gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Konya’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Konya Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Bursa Konya uçak bileti al!

Sizde Bursa’dan Konya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Konya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Konya Uçak Bileti

Bursa Konya Uçak Bileti

Anadolu’nun es eski yerleşim birimlerinden biri olan Konya, geniş bir bozkır alanına sahiptir. Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından en büyük şehri olan Konya, yıllarca Türklere başkentlik yapmıştır. Bu nedenle hem inanç, hem de kültürel turizm açısından oldukça elverişlidir.

Mevlana Celaleddin Rumi’nin kabrinin bulunduğu Mevlana Türbesi, Konya’da gezilecek yerler sıralamasında başlarda gelir. Mevlana Türbesi, 1274 yılında Mevlana’nın oğlu olan Sultan Veled tarafından yaptırılmıştır. Aynı zamanda müze özelliği de olan manevi mekan, yıllardan beri insanları ‘Gel, gel, ne olursan ol yine gel’ sözleri ile kucaklamıştır.

Konya’nın en tarihi yerleşim alanları içinde bulunan Sille Köyü, şehirde görülmesi gereken kültürel yerlerden biridir. Tarihi Büyük Selçuklulardan daha öncelere dayanan köy; kilisesi, çömlekçileri, mum atölyeleri ve mağaraları ile ilgi çekicidir. Sille köyünde en güzel yapılacak aktivitelerden biri ise organik köy kahvaltısıdır.

Şehzade Selim tarafından bölgede yaptırılan Selimiye Cami, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Selimiye Cami, Mevlana dergahının batısında yer alır. Cami, Konya’da maneviyatı iliklerinize kadar hissedebileceğiniz mekanlardan biridir.

Bursa Konya uçak bileti fiyatları

Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Konya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Bursa Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.