Çok ucuz fiyatlarla Balıkesir Bursa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Balıkesir’den Bursa’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 12 saat, 5 dakikadır.

Balıkesir Bursa uçak bileti al!

Sizde Balıkesir‘den Bursa‘ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Balıkesir Bursa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bursa’da nerelere gidebiliriz?

Balıkesir Bursa Uçak Bileti

Balıkesir Bursa Uçak Bileti

Ülkemizin 4. en kalabalık şehri olan Bursa, doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi ile de oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. Ulu Cami, Evliya Çelebi’nin Bursa’nın Ayasofya’sı olarak nitelendirdiği yerdir. Yıldırım Bayezid tarafından 1396-1399 yılları arasında inşa ettirilen caminin en büyük özelliği ise çok ayaklı cami tasarımının en iyi örneği olmasıdır.  Kentin hemen hemen her yerinden görülebilen Yeşil Cami ve Yeşil Türbe, 1419 yılında inşasına başlanmış ve 1421 yılında tamamlanmıştır. Caminin tüm duvarlarının çini ile kaplı olması ise Osmanlı mimarisinin tek örneğidir.

Koza Han, 3. Bayezid tarafından Mimar Abdül ula bin Pulat Şah’a yaptırılmıştır. Tekstil ürünleri ile ünlü şehrin, keyifli bir alışveriş alanı olan Koza Han 95 odalı olarak inşa edilmiştir. Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Bursa tarihinin en önemli kişilerinin kabir yeri olarak Tophane’de aynı bahçede yer alır. Muradiye Külliyesi, Emir Sultan Cami ve Külliyesi, Türk İslam Eserleri Müzesi (Yeşil Medrese) şehirdeki dini yapıların sergilendiği yerler arasındadır.

Sultan Abdülaziz döneminde inşa ettirilen Tophane Saat Kulesi 20. yüzyılın başlarında yıkılmış ve 1905 yılında yeniden yapılmıştır. Güzel bir mimariye sahip saat kulesi, günümüzde yangın gözetleme merkezi olarak kullanılıyor.

Balıkesir Bursa uçak bileti fiyatları

Bursa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bursa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Balıkesir Bursa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Balıkesir Havalimanı Ulaşım

Balıkesir Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Türkiye’nin en çok turist çeken turistik beldelerine sahip olan Balıkesir’de bulunan Koca Seyit Havalimanı‘ndan merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi araç kiralamadır. Havalimanında bulunan Edo Rent A Car’dan dilediğiniz marka ya da fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehir merkezine varabilirsiniz. Araç kiralayarak ortalama 1,5 saatte Balıkesir’e varmak mümkündür.

Özel Servisler

Bir diğer alternatif ise özel servislerdir. Havalimanı terminal çıkışında yolcuları alan servisler ile merkeze 1 saatte varmanız mümkündür. Ancak özel servislerden faydalanmak için uçağa binmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Transfer araçları ise bir başka seçenektir. Çok sayıda farklı şirket tarafından sağlanan transfer araçları ücret olarak biraz daha pahalı olsa da sizi oteliniz ya da evinizin kapısına kadar götürmektedir. Ancak transfer araçlarında da önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda günün 24 saati bekleyen taksileri de kullanabilirsiniz. Şehir merkezine 80 km bir mesafe olduğun dan biraz pahalı bir seçenek gibi görünse de eşyalarınızı rahatça götürebileceğiniz bir seçenek. Şayet özel aracınız varsa havalimanında bulunan park yerine bırakmanız mümkündür. Özel aracınız ile yola çıkarak Balıkesir yön levhalarını takip ederek şehre ulaşabilirsiniz. Özel aracınız ile 1 ila 1,5 saat arasında yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Arzu eden müşterilere limuzin kiralama imkanı da sunulmuştur. Mesafenin uzun olması nedeniyle biraz pahalı gibi görünse de sezon dışı dönemlerde uygun fiyattan yararlanmanız mümkündür.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içinden de Balıkesir Bursa uçak bileti satın alınabiliyor.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Balıkesir Bursa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.