Çok ucuz fiyatlarla Bursa Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 15 dakikadır.

Bursa Amasya uçak bileti al!

Sizde Bursa’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Amasya Uçak Bileti

Bursa Amasya Uçak Bileti

Kültürel turizm açısından ülkemizde oldukça önemli bir yer tutan Amasya, doğal güzelliklerin ve tarihin bir arada olduğu şehirlerden biridir. Eski dönemlerde oldukça nitelikli sanatkarlar, şairler, bilim insanları yetiştirmiş olan Amasya, ilginç şehir yapısı ile dikkat çeker. Osmanlı döneminde şehzadelerin eğitim görmeleri için Amasya’ya gönderilmesinden dolayı kent eski dokusunu hala muhafaza eder.

Amasya’nın en çok bilinen özel bir mağarası olan Aynalı Mağaranın ilginç bir hikayesi de vardır. Kızını evlendirmeyi düşünen kral, dört bir yana bu haberin duyurulmasını ister. Kızının güzelliğini görüp de bu güzelliğe dayanabilecek kişilerin gelmesi için emir verilir. Dünyanın en zenginleri, vezirler, şehzadeler, bilginler sırayla gelir. Fakat kıza talip olmak için gelen herkes kızın büyüleyici güzelliğinden ötürü henüz peçesini açamadan düşüp bayılır. Bir gün uzak bir diyardan şansını denemek isteyen fakir ve yiğit bir delikanlı gelir ve kızın peçesini açar. Bu anda etrafta büyük bir aydınlanma ve ateş olur. İki gencin cesedi ortada kül olmuştur. Bu iki genç Aynalı Mağara da iki ayrı odaya defnedilir. Aynalı Mağara, görülmesi gereken yerler arasındadır.

Amasya Yalıboyu, yeşilırmak sahili boyunca bulunan geleneksel Osmanlı evlerine verilen isimdir. 19. yüzyıl sivil mimari özelliğini taşıyan evler, şehrin en güzel yüzüdür.

Bursa Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Anadolu Jet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Bursa Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.