Çok ucuz fiyatlarla Bursa Giresun uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Giresun’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 25 dakikadır.

Bursa Giresun uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Giresun’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Giresun uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Giresun’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Giresun Uçak Bileti

Bursa Giresun Uçak Bileti

Giresun, Karadeniz Bölgesinin yeşili ve mavisi ile harmanlanıp, en güzel manzaraları ile gün yüzüne çıkmış şehirlerinden biridir. Laz insanının sıcak kanlılığı ve Karadeniz’e ait eşsiz lezzetleri ile Giresun, gezmekten keyif alacağınız şehirlerden biridir. Doğu Karadeniz’in yaşanılabilir tek adası olan Giresun Adası, şehirde görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Giresun şehir merkezine 2 kilometre mesafede bulunan adaya, yazın devamlı olarak ulaşım sağlanmaktadır. Kışın ise hava şartlarına göre adaya ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Giresun Adası, mitolojide Herkül’ün ziyaret ettiği ada olarak bilinir. Bununla birlikte İngiltere’nin BBC kanalına da konu olmuştur.

M. Ö. 2. yüzyılda Pontus Kralı 1. Farnakes tarafından yaptırılan Giresun Kalesi, şehrin oldukça yüksek bir tepesinde konumlandırılmıştır. Diğer adı ‘Bronz Duvarlı Kale’ olan yapı, iç ve dış kale olarak ikiye ayrılır. İç kalede günümüze kadar gelmeyi başarabilmiş saray kalıntıları bulunur. Saint Jean kalesi olarak da bilinen Tirebolu Kalesi, Giresun’un Tirebolu ilçesinde yer alır. Yarımada üzerine inşa edilmiş görkemli kalenin M. Ö. 15. yüzyılda yapıldığı tahmin ediliyor. Tirebolu Kalesinin içinde Osmanlı dönemine ait pek çok eser de yer alır. Bunlar arasında en önemlileri ise, mezar taşlarıdır.

Bursa Giresun uçak bileti fiyatları

Giresun seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Giresun seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Giresun uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Giresun uçak bileti satın alınabiliyor.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Bursa Giresun uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.