Çok ucuz fiyatlarla Bursa Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Sivas’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 20 dakikadır.

Bursa Sivas uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Sivas gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Bursa Sivas Uçak Bileti

Bursa Sivas Uçak Bileti

Roma döneminde  Sebastaia adı ile bilinen Sivas‘ın büyük bir kısmı Romalılar tarafından inşa edilmiştir. Mimari yapıları, tarihi güzellikleri ile oldukça güzel mekanlara sahip olan Sivas, görülmesi gereken yerleri ile dikkat çeker.

Bir diğer adı Koçhisar Gölü olan Hafik Gölü, bulundurduğu balık çeşidi ile adını duyurmuştur. Kentin doğal güzellikleri arasında yer alan göl, Sivaslılar için bir huzur noktasıdır. Dünyanın güneş üzerindeki yörünge hareketlerine göre renk değişiminde bulunan Gökpınar Gölü, dalış yapmak için elverişli bir zemine sahiptir. Gökpınar Gölünün etrafında doğa yürüyüşleri de yapabilirsiniz.

Eski dönemlerde Bizans ve İran arasındaki bölgede sınır karakolu görevi için yapılmış olan Divriği kalesi, bölgenin en eski yapıları arasında yerini alır. Çaltı Çayı üzerinde bulunan kale, geçmişteki konumu itibariyle stratejik bir özelliğe sahiptir.

Sivas Çifte Minareli Medrese, 1271 tarihine inşa edilen yapı günümüze kadar orijinalliğini koruyarak gelmiştir. İlhanlı Veziri tarafından yaptırılan medrese, taç kapısı üzerinde bulunan süslemeleri ile günümüzde tarihçiler tarafından yoğun bir ilgi ile karşılaşıyor. Çifte Minareli Medresenin karşısında yer alan Şifaiye Medresesi ise tarihte tıp okulu ve hastane olarak kullanılmıştır.

Bursa Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Bursa Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.