Çok ucuz fiyatlarla Çanakkale Bursa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Çanakkale’den Bursa’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahil 9 saat 20 dakikadır.

Çanakkale Bursa uçak bileti al!

Sizde Çanakkale‘den Bursa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Çanakkale Bursa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bursa’da nerelere gidebiliriz?

Çanakkale Bursa Uçak Bileti

Çanakkale Bursa Uçak Bileti

Ülkemizin en kalabalık şehirlerinden biri olan Bursa, gezilecek yerler konusunda oldukça cömerttir. Bursa, Osmanlı döneminde kritik bir noktada bulunmasının avantajını özellikle mimarisinde sıkça kullanmıştır. Tarihi dokusunu bozmayan sokaklarının yanı sıra pek çok doğal güzelliği ile de dikkat çeken şehir, ülkemizde görülmesi gereken kültürel bir miras barındırır.

Türk İslam eserleri arasında en eski yapılar arasında yer alan Bursa Ulu Cami, Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılmıştır. Ulu Caminin en önemli özelliği ise Türkiye’de bulunan namaz kılma kapasitesinin en fazla olduğu mekandır. 20 kubbeden oluşan eser, gezegenlerin yörünge hareketlerinin kabartma fonlara işlendiği alana sahiptir. Bursa Ulu Cami, tarihi turistik yerler arasında bölgenin en önemli yapıları arasında yerini alır.

Hanları ile ünlenen şehirde en popüler yerler İpek Han ve Kozahan’dır. Bursa’nın ipeğini bulabileceğiniz bu hanlar, şehrin dokusunu en güzel yansıtan yerler arasındadır. Oldukça kalabalık günlere de rastlayabileceğiniz tarihi yerler, Bursalıların alışveriş mekanlarından biridir. Yeşil Cami, Tophane, Irgandı Köprüsü ve Bursa’nın meşhur kaplıcaları şehirde gezilmesi gereken önemli turistik mekanlarıdır.

Çanakkale Bursa uçak bileti fiyatları

Bursa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bursa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Çanakkale Bursa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı Ulaşım

Çanakale Havalimanı’ndan şehir merkezlere giden otobüsler bulunmaktadır. Üstelik bu otobüsler uçuş saatlerine göre düzenlendiğinden şehir merkezine gitmek oldukça kolaydır. Bunun yanında taksi ile de hızlı bir şekilde şehre varabilirsiniz. Havalimanında araç kiralama firması da bulunmaktadır. Dileyenler istedikleri bir aracı kiralayarak Çanakkale merkeze ulaşabilirler.

Çanakkale Havalimanı içinden de Çanakkale Bursa uçak bileti satın alınabiliyor.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Çanakkale Bursa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.