Çok ucuz fiyatlarla Eskişehir Bursa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Eskişehir’den Bursa’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 40 dakikadır.

Eskişehir Bursa uçak bileti al!

Sizde Eskişehir’den Bursa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Eskişehir Bursa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bursa’da nerelere gidebiliriz?

Eskişehir Bursa Uçak Bileti

Eskişehir Bursa Uçak Bileti

Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında yer alan Bursa, var olduğu tarihten beri önemli ülkelerin başkenti konumundadır. 1306 yılında Türkler tarafından kuşatılan kent, 1326 yılında ise Orhan Bey tarafından fethedilerek, Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti oldu. Bu dönemin başlangıcı olarak birçok yapıya sahip olan Bursa,  görülmesi gereken yerler bakımından oldukça zengindir.

”Bursa’nın Ayasofya’sı” olarak nitelendirilen Bursa Ulu Cami’nin yapımı Niğbolu Savaşı’nın sonuna denk gelir. Çok ayaklı mimari özelliği ile İslam alemi içinde oldukça ilgi çekici bir yapı olan cami, 19. yüzyılın son çeyreğinde inşa edildi. Yalnız Bursa için değil, Türkiye’nin de tarihsel dini yapıları arasında değerli bir yer tutan Ulu Cami’de 200’e yakın hat levhası ve duvar yazısı bulunur.

Ahşap işçiliği, mermer yapısı ve çini işlemeciliği ile oldukça dikkat çekici bir yapı olan Yeşil Cami ve Yeşil Türbe, Sultan Mehmet Çelebi tarafından inşa ettirildi. Çini işlemeciliği sayesinde Osmanlı mimarisinde tek olma özelliği taşıyan Yeşil Cami ve Yeşil Türbe’de Mehmet Çelebi ve ailesine ait 8 kabir bulunur.

Eskişehir Bursa uçak bileti fiyatları

Bursa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bursa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Eskişehir Bursa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Eskişehir Havalimanı Ulaşım

Eskişehir Havalimanı şehirden sadece birkaç kilometre dışarıda olduğundan ulaşım da oldukça kolaydır. Mesafe yakın olduğundan en hızlı şekilde taksi ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Ayrıca havalimanı önünden kalkan servisler ile şehir merkezine gitmeniz mümkündür. Direk olarak tramvaylarla otogara ulaşım bulunmasa da taksi ya da otobüs ile tramvay durağına gelip aktarma yapabilirsiniz.

Otobüsle merkeze gitmek isteyenler şehrin otobüsleri için özel olarak çıkartılan Eskart kartları ile bu toplu taşıma aracına binerek merkeze ulaşabilirler. Özel araç kiralamak isteyenler için imkanlar biraz sınırlı olsa da şehir merkezinden araç kiralamanız mümkündür.

Eskişehir Havalimanı içinden de Eskişehir Bursa uçak bileti satın alınabiliyor.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Eskişehir Bursa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı