Çok ucuz fiyatlarla Hatay Bursa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Bursa’ya haftada en az altı gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 25 dakikadır.

Hatay Bursa uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Bursa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Bursa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bursa’da nerelere gidebiliriz?

Hatay Bursa Uçak Bileti

Hatay Bursa Uçak Bileti

Türkiye en kalabalık şehirlerinden biri olan Bursa, aynı zamanda sanayi ve ticaret konusunda da gelişen bölgelerden birinde yer alır. Osmanlı Devletinin kurucu kenti olması ile birlikte günümüzde pek çok kervansaray, han ve mimariye ev sahipliği yapan şehir, 19. yüzyıl Osmanlı sivil mimarisinin en önemli örneklerini barındırır. Kültürel yapısı kadar doğal güzelliği ile de bir o kadar ilgi çeken Bursa, kültürel turizme hitap eden noktalardan biridir.

”Bursa’nın Ayasofya’sı” olarak nitelendirilen Bursa Ulu Cami, Yıldırım Bayezid tarafından 1396-1399 yılları arasında özenle inşa ettirildi. 19. ve 20. yüzyılın mimari yapılarına kucak açan yapı, 200’e yakın hat levhası ve duvar yazısı ile göz kamaştırır. Büyük bir bölümü ahşap oyma ile örülü olan cami, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisini çeker.

Ahşap ve mermer işçiliğe sahip olan Yeşil Cami ve Yeşil Türbe, kentin pek çok yerinden kolaylıkla görülebilen bir tepede yer alır. 1421 yılında yapımı tamamlanan cami, çini kaplaması ile Osmanlı mimarisinde tek olma özelliği taşır.

Hatay Bursa uçak bileti fiyatları

Bursa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bursa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Bursa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Bursa uçak bileti satın alınabiliyor.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Hatay Bursa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı