Çok ucuz fiyatlarla Bursa Uşak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Uşak’ta her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 21 saat 215 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Uşak otelleri de Tatil City’de. Uşak otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Uşak Otelleri

Uşak’da yapılacak şeyler

Uşak’a gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Uşak’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Uşak Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Bursa Uşak’ta uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Uşak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Uaşak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Uşak’ta nerelere gidebiliriz?

Bursa Uşak Uçak Bileti

Bursa Uşak Uçak Bileti

Ege Bölgesinde yer alan Uşak‘ta şehir içi ve şehir dışı pek çok tarihi ve doğal güzellikler bulunuyor. Uşak Arkeoloji Müzesi’nde dönemin aydınlatılmasına ışık tutan on bir civarı eser yer alıyor. 1968’den beri hizmet vermekte olan müzedeki eserlerin birçoğu Bizans ve Roma dönemine aittir. Günümüze kadar bölgede hüküm sürmüş olan Frigyalılar ve Lidyalıların da pek çok kalıntıları yer alıyor. Milat öncesinden başlayarak kronolojik sıra ile milattan sonraya kadar ulaşan eserler özellikle ‘Karun Hazineleri’ olarak geçmektedir. Uşak Kent Tarih Müzesi ise Uşak ilinin bağımsızlığına kavuştuğu 1 Eylül tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. Özellikle yöreye ait Uşak halıları ve kentteki ticaretin gelişimini iyi bir şekilde özetliyor. Müze, Türkiye’de elektriğin ilk üretildiği binada kurulmasından dolayı da büyük bir önem taşıyor.

Uşak Bedesteni, kentin kapalı çarşısıdır. Birçok esnafın emek verdiği ve ürettiği bu büyük mekan, Uşak’ın yöresel kültürünü anlamanız bakımından oldukça fayda sağlayıcıdır. İki adet girişi bulunan bedesten, boylu boyunca bir koridora sahiptir. Hangi tarihte ve kimler tarafından yapıldığı tam olarak bilinmese de İtalyan bir mimar tarafından 1901 senesinde inşa edildiği tahmin ediliyor.

Bursa Uşak uçak bileti fiyatları

Uşak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Uşak seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Uşak uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Uşak uçak bileti satın alınabiliyor.

Uşak Havalimanı Ulaşım

1998 yılında hizmet vermeye başlayan Uşak Havalimanı, 2006’dan beri hem sivil, hem de askeri olarak kullanılmaktadır. Uşak şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta yer alan Uşak Havalimanı’ndan iç ve dış hat uçuşları gerçekleştirilir. Alana Havaş, otobüs ve taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ulaşım ağı için oldukça önemli bir yer kaplayan Uşak Havalimanı, kenti Türkiye’de ve dünyayı farklı şehirlere bağlıyor.

Uşak Havalimanı’na Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havalimanından hareket eden uçakların iniş ve kalkış saatlerine göre belirlenen Havaş ile, şehir merkezinden Uşak Havalimanı’na, havalimanından ise Uşak ve ilçelerine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs İle Ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına ulaşım için kullanabileceğiniz bir diğer alternatif ise Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen otobüs seferleridir. Havalimanından şehir merkezine yaklaşık 25 dakika süren bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz.

Taksi ve Özel Araç ile Ulaşım

50 araçlık bir otopark kapasitesi bulunan Uşak Havalimanı’na kişisel arabanız ile ulaşabileceğiniz gibi; havalimanı içinde yer alan rent a car firmalarından istediğiniz konforda bir araçta kiralayabilirsiniz. Şehir merkezi ve havalimanının kısa mesafede bulunmasından dolayı, havalimanı taksi durağındaki taksiler ile istediğiniz noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uşak Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Uşak’a seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Uşak Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saate uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan, Uşak Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet arayabilir ya da yetkililerimiz ile direkt irtibata geçerek en hesaplı bileti bulabilir.

Bursa Uşak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.