Türkiye’nin büyük illerinden birisi olan Bursa’ya uçak ile seyahat etmek mümkündür. Bursa, Türkiye’nin kalabalık iller listesinde dördüncü sıradadır. Osmanlı Devleti’nin başkenti olması sebebi ile tarihi bir öneme sahiptir. Bünyesinde onlarca tarihi eser ve mutlaka görülmesi gereken yerler vardır. Ayrıca Bursa, ülkemizin en gelişmiş sanayi bölgelerinden birisi olarak da öne çıkmaktadır. Web sitemizde ucuz Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti de aranır. Bursa”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti alınmaktadır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti buradan bulunabiliyor.

Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti

Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti

Coğrafi konumu, tarihi ve kültürel önemi, ekonomik canlılığı ve doğal güzellikleri ile Bursa, Türkiye’nin en önemli şehirlerin den birisidir. Bursa’nın bu denli fazla özelliği barındırıyor olması şehre gelen ziyaretçi sayısını da doğal olarak etkilemektedir. Bu durumda hem yurt içi hem de yurt dışından Bursa’ya pek çok ziyaretçi akın etmektedir.

Bursa’da yer alan Yenişehir Havaalanı ise 3 Kasım 2000 tarihinde resmen açılış yapmıştır. Ancak ışıklandırma ve bir takım eksiklerin giderilmesi 1 Haziran 2001’i bulmuş ve tam manasıyla hizmete bu tarihte başlamıştır. Bu tarihle aynı gün Yunuseli’ndeki Bursa Havaalanı hava trafiğine kapatılmıştır. Akabinde ise bu havaalanı Hava Kuvvetleri Komutanlığı`na teslim edilmiştir. Bugün Yunuseli’ndeki eski Bursa Havaalanı hava trafiğine kapalı durumdadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

28.12.2002 tarihin de Yenişehir Havalimanı’na ilk yolcu seferleri başlamıştır. Bu sefer ise Rusya ve Ukrayna’da olmuştur. Yılbaşını geçirme amacıyla gelen turistlere kapısını açmıştır. Tarifesiz yani charter dediğimiz seferler bugün de yine aynı önemli ve özel tatil günlerinde yapılmaya devam edilmektedir. Bununla beraber 2004 senesi Hac mevsiminde ilk hacılarını Yenişehir Havaalanı göndermiştir.

Bursa Yenişehir Havalimanı ucuz uçak bileti

Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti alanlara ulaşım bilgileri verelim.  Bursa’da bulunan Yenişehir Havalimanı merkeze 50 km mesafededir. Yolcu trafiği göz önüne alındığında ülkemizin en yoğun insan trafiğinin olduğu havalimanların dan birisidir. Toplam iç ve dış hatlar olmak üzere 110 binden fazla yolcuya hizmet vermektedir. Uçuş trafiğinde en büyük pay Türk Hava Yolları firmasındadır. Havalimanına ulaşım oldukça kolay olmakla beraber pek çok aktarma alternatifi ile yolcular istedikleri yerlere gidebilmektedirler.

Kent Meydanından kalkan Burulaş’ın 80 nolu otobüsü Bursa Yenişehir Havalimanına ulaşım için kullanılabilmektedir. Trabzon uçuşları için İnegöl Koop ve Yenişehir Koop servis hizmeti sağlamaktadır. Ayrıca havalimanında taksi durağı da mevcuttur. Özel araç ile gitmek isteyenler Bursa Ankara yolunu kullanarak Yenişehir sapağından havaalanına ulaşabilirler.

Ucuz Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Bursa’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Bursa Yenişehir Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Bursa Yenişehir Havalimanı Konumu