Çok ucuz fiyatlarla Çanakkale Amasya uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Çanakkale'den Amasya'ya az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 3 saat 25 dakikadır.

Çanakkale Amasya uçak bileti al!

Sizde Çanakkale'den Amasya'ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Çanakkale Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya'da nerelere gidebiliriz?

Çanakkale Amasya Uçak Bileti 300x213 Çanakkale Amasya Uçak Bileti

Çanakkale Amasya Uçak Bileti

Anadolu'nun Türkleşmeye başlamadan önceki dönemleri için ve özellikle Osmanlı dönemi içi oldukça önemli bir yere sahip olan Amasya, tarihi ve kültürel açıdan olduğu kadar doğal güzellikleri ile de göz dolduran bir şehirdir. Özellikle şehir mimarisinin tipik bir Osmanlı sivil örneği olması doğrultusunda ilerleyen şehir, şirin görüntüsü ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Amasya'nın en güzel manzaralarından birine sahip olan Amasya Kalesi, Hititler döneminde yapılmıştır. Yeşilırmak'ın kenarında Harşena Dağına inşa edilmiş olan kale, uzun yıllar boyunca farklı medeniyetler tarafından kullanılmıştır. Köklü geçmişi olan kalenin günümüzdeki halini alması ise Osmanlı döneminde gerçekleşmiştir. Osmanlı için son derece önemli olan Amasya Kalesi, şehirde görülmesi gereken tarihi yerler arasındadır. Amasya Kalesinin oldukça yakınında bulunan Kral Kaya Mezarları, Harşena Dağının sarp kayalıklarına kurulmuştur.

Şehrin doğal dokusunu yansıtan Yedi Kuğular Kuş Cenneti, Amasyalıların huzur noktalarından biri haline gelmiştir. Doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz Yedi Kuğular, kuşların göç döneminde uğradıkları nadide bir bölgedir. Şehirde doğa yürüyüşü, bisiklet turu ve piknik için tercih edebileceğiniz bir başka nokta ise Borabay Gölü Tabiat Parkıdır.

Çanakkale Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Çanakkale Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı Ulaşım

Çanakale Havalimanı'ndan şehir merkezlere giden otobüsler bulunmaktadır. Üstelik bu otobüsler uçuş saatlerine göre düzenlendiğinden şehir merkezine gitmek oldukça kolaydır. Bunun yanında taksi ile de hızlı bir şekilde şehre varabilirsiniz. Havalimanında araç kiralama firması da bulunmaktadır. Dileyenler istedikleri bir aracı kiralayarak Çanakkale merkeze ulaşabilirler.

Çanakkale Havalimanı içinden de Çanakkale Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Çanakkale Amasya uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.