Çok ucuz fiyatlarla Çanakkale Bingöl uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Çanakkale’den Bingöl’e az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 15 dakikadır.

Çanakkale Bingöl uçak bileti al!

Sizde Çanakkale‘den Bingöl’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Çanakkale Bingöl uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bingöl’de nerelere gidebiliriz?

Çanakkale Bingöl Uçak Bileti

Çanakkale Bingöl Uçak Bileti

Evliya Çelebi’ye göre Büyük İskender’in isim  verdiği şehir Bingöl, farklı karstik arazi yapıları ile dikkat çeker. Solhan  ilçesi Hazarşah Köyünde yer alan Yüzen Adalar, halk tarafından keşfedilmiştir. Kara ile herhangi bir bağlantısı bulunmayan 3 yüzen ada, Bingöl‘de görülmesi gereken nadir rastlanan doğa olaylarından biridir.

Pers Kralı Dano’nun kızı için yaptırmış olduğu Kral Kızı Kalesi, Genç ilçesinde yer alır. Diyarbakır Çayı ile Konsper Çayının bulunduğu tepeye inşa edilmiştir. Vadilerin, rüzgar, akarsu gibi dış kuvvetler sonucunda aşınıp taşınması sonucunda oluşan Buban Bacaları, Nevşehir’in Kapadokyası görünümündedir. Oldukça ilgi çekici bir görüntüye sahip olan bu doğal oluşum, Bingöl gezi listesinin başında yer alır.

Bingöl-Muş kara yolu üzerinde bulunan Vank Kilisesi sırtı dağa dönük olan sert kayalıklara yapılmış odalardan meydana gelir. İç mekanda birbirine kademeli olarak geçiş sağlayan Vank Kilisesi, insan eli ile yapılmıştır. M. Ö. 5. yüzyılda yapıldığı bilinen kilise, Genç Roma ve Erken Bizans eseridir.  Vank Kilisesinin özelliği ise Roma İmparatorluğu baskısı altında bulunan Hristiyan topluluklarının, gizli olarak ibadet yaptığı, yerleşim ve yaşam alanıdır.

Çanakkale Bingöl uçak bileti fiyatları

Bingöl seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bingöl seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları ucuza uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Çanakkale Bingöl uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı Ulaşım

Çanakale Havalimanı’ndan şehir merkezlere giden otobüsler bulunmaktadır. Üstelik bu otobüsler uçuş saatlerine göre düzenlendiğinden şehir merkezine gitmek oldukça kolaydır. Bunun yanında taksi ile de hızlı bir şekilde şehre varabilirsiniz. Havalimanında araç kiralama firması da bulunmaktadır. Dileyenler istedikleri bir aracı kiralayarak Çanakkale merkeze ulaşabilirler.

Çanakkale Havalimanı içinden de Çanakkale Bingöl uçak bileti satın alınabiliyor.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY’nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl’de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl’de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Çanakkale Bingöl uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.