Çok ucuz fiyatlarla Çanakkale Hatay uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Çanakkale’den Hatay’a az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 18 saat 55 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Hatay otelleri de Tatil City’de. Hatay otelleri arasından sizlere en uygun, en ucuz olan otelleri kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Hatay Otelleri

Hatay’da yapılacak şeyler

Hatay’a gitmek isteyenlere bilgi verelim. “Hatay’da Yapılacak Şeyler” bu şehre gideceklere turistik bir kitap mantığı ile hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Hatay Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Çanakkale Hatay uçak bileti al!

Sizde Çanakkale‘den Hatay’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Çanakkale Hatay uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Hatay’da nerelere gidebiliriz?

Çanakkale Hatay uçak bileti, Çanakkale Hatay Uçak Bileti

Çanakkale Hatay Uçak Bileti

Hatay, ülkemizde gezilmesi gereken şehirlerin başlarında yer alır. Yaz ve kış olmak üzere pek çok sayıda gezgini ağırlayan Hatay, kozmopolit yapısı, nefis mutfağı, mistik yapıları ve başka hiç bir yerde rastlayamayacağınız binlerce yıllık köklü geçmişinin vermiş olduğu dokusu ile büyüleyici bir şehirdir.

Saint Pierre Kilisesi Antakya şehir merkezine 2 kilometre mesafede bulunur. Önceleri doğal bir oluşum olan mağara Hz. İsa’nın havarisi olan Saint Pierre’nin bölgeye gelmesi ile mağarayı bir kiliseye dönüştürmüş ve halkı din merkezi olarak buraya çekmiştir. Saint Pierre Kilisesi Hristiyanların ilk kilisesidir ve Hristiyanlığın yayılma noktası olarak kabul edilir. M. S. 12. ve 13. yüzyılda bölgeye yerleşen Harçlılar, kiliseye gotik tarzda birçok ekleme yapmıştır. Hristiyanlığın Hac yeri ilan edilen kilisede, her yıl 29 Haziranda Katolik kilisesi tarafından ayin yapılır. Hristiyanlık tarihi için oldukça önemli olan bu yapının içinde kutsal kabul edilen su bulunur.

Hatay Arkeoloji Müzesi mozaik bakımından dünya sıralamasında ikinci, para koleksiyonu konusunda ise üçüncü kapsamlı müze olarak işlevini sürdürür. Şehir merkezinde ve etrafında yer alan höyüklerden çıkarılan kalıntıların sergilendiği müzede yaklaşık 37.000 eser yer alıyor.

Çanakkale Hatay uçak bileti fiyatları

Hatay seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Hatay seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Çanakkale Hatay uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı Ulaşım

Çanakale Havalimanı’ndan şehir merkezlere giden otobüsler bulunmaktadır. Üstelik bu otobüsler uçuş saatlerine göre düzenlendiğinden şehir merkezine gitmek oldukça kolaydır. Bunun yanında taksi ile de hızlı bir şekilde şehre varabilirsiniz. Havalimanında araç kiralama firması da bulunmaktadır. Dileyenler istedikleri bir aracı kiralayarak Çanakkale merkeze ulaşabilirler.

Çanakkale Havalimanı içinden de Çanakkale Hatay uçak bileti satın alınabiliyor.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Çanakkale Hatay uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.