Çok ucuz fiyatlarla Artvin Çanakkale uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Artvin’den Çanakkale’ye her gün en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi isse aktarmalar dahil 10 saat 35 dakikadır.

Artvin Çanakkale uçak bileti al!

Sizde Artvin’den Çanakkale’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Artvin Çanakkale uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Çanakkale’de nerelere gidebiliriz?

Artvin Çanakkale Uçak Bileti

Artvin Çanakkale Uçak Bileti

Ülkemizin her iki kıtasında da toprağı bulunan Çanakkale, oldukça ilgi çekici bir tarihsel mirasa sahiptir. Kordon, Çanakkale’nin en merkezi yerlerinden biridir. Etrafındaki restoran ve kafelerle birlikte bir yaşam alanına dönüşen kordon, insanların keyifle vakit geçirdiği yerler arasında yer alır. II. Abdulhamit Dönemi’nde 1896 yılında Sancak Beyi Cemil Bey tarafından yaptırılan saat kulesi şehrin merkezinde yer alır. Kulenin hemen yakınındaki meşhur şarkısı ile de hatırlayabileceğiniz Aynalı Çarşı’da turistler tarafından fazlasıyla rağbet görür.

Truva At’ı ilginç bir maziye sahiptir. Truvalı Paris’in, Sparta kralının karısı Helen’i kaçırması ile iki şehir savaşa girer. Yıllarca devam eden savaş, Paris’in Sparta’nın en iyi savaşçısı olan Akhilleus’u ok ile öldürmesi ile  Truva lehine neticelenir. Spartalılar bir barış hediyesi olarak Truva’ya tahta bir at heykeli gönderir. Şehrin kapıları açılır ve at içeri girer. İçeri giren atın içinde Spartalı asker doludur. Gece karanlık çöktüğünde atın içinden çıkan Spartalı askerler herkesi öldürerek, Truva’yı bu şekilde ele geçirir. 

Çanakkale‘ye gittiğinizde Çanakkale Deniz Müzesi, Çanakkale Kent Müzesi, Zübeyde Hanım Parkı ve şehitlikler mutlaka görülmesi gerekenler listesinde yer alır.

Artvin Çanakkale uçak bileti fiyatları

Çanakkale seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Çanakkale seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Onur Air uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Artvin Çanakkale uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Artvin Havalimanı Ulaşım

Artvin Belediyesine ait otobüsler için Artvin Havalimanına çift yön gidiş dönüş yapılmaktadır. Ayrıca HAVAŞ servisleri de şehrin belli bölgelerine yolcu taşımaktadır.

Havalimanı içinde bulunan taksi durağı da 7/24 havalimanı yolcularına hizmet vermektedir.

Hopa Artvin Havalimanı içinden de Artvin Çanakkale uçak bileti satın alınabiliyor.

Çanakkale Havalimanı Ulaşım

Çanakale Havalimanı’ndan şehir merkezlere giden otobüsler bulunmaktadır. Üstelik bu otobüsler uçuş saatlerine göre düzenlendiğinden şehir merkezine gitmek oldukça kolaydır. Bunun yanında taksi ile de hızlı bir şekilde şehre varabilirsiniz. Havalimanında araç kiralama firması da bulunmaktadır. Dileyenler istedikleri bir aracı kiralayarak Çanakkale merkeze ulaşabilirler.

Artvin Çanakkale uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.