Çok ucuz fiyatlarla Dalaman Bingöl uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Dalaman’dan Bingöl’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 20 dakikadır.

Çok ucuz fiyatlar ile Bingöl otelleri bulabilirsiniz. Bingöl otellerinin içinden en uygun fiyatlı olanlarını kaliteden ödün vermeden sizler için seçtik. Ucuz tatil fırsatları için bizi takip edin!

Bingöl Otelleri

Büyük Bingöl Otel Bingöl Merkez Bingöl

0 görüşler

Bingöl şehir merkezinde bulunan bu tesis , otobüs terminaline çok yakın olup  750 metre mesafesi vardır. Bingöl havalimanı'na ise 18 km mesafededir.

ortalama fiyatıTL120 SEÇİN

Bingöl’de yapılacak şeyler

Bingöl’e gitmeyi düşünenler için bilgiler derledik. Bingöl’de yapılacak şeyleri yazdık. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenlere de fazlasıyla detay içeren bir Bingöl Gezi Rehberi hazırladık. Ayrıca Bingöl uçak bileti fiyatları web sitemizde çok ucuz!

tatil city

Dalaman Bingöl uçak bileti al!

Sizde Dalaman’dan Bingöl’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Dalaman Bingöl uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bingöl’de nerelere gidebiliriz?

Dalaman Bingöl Uçak Bileti

Dalaman Bingöl Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat bölümünde yer alan Bingöl, tarihseverler açısından oldukça dikkat çeken bir şehirdir. Yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıkların egemenliği altına giren bölge, farklı dönemlerde değişik isimler ile tarihe notlar bıraktı. Tüm bu uygarlıkların kültürünün karmasını yansıtan Bingöl, doğal oluşumları ile dikkatleri üzerine çeker.

Bingöl Solhan kara yolunun 18. kilometresi üzerinde yer alan Zağ Mağaraları Gökçeli-Kuşburnu Köy yolunun ayrım noktasındadır. Genişçe bir kayalık kütlenin üzerinde bulunan mağara, şehrin en eski yerleşim birimlerinden biridir. Milattan sonra 5. yüzyılda Geç Roma, Erken Bizans döneminin en belirgin örneklerinden biri olarak karşımıza çıkan mağaralar, Roma İmparatorluğunun baskısı altında olan Hristiyanlık dinine mensup insanların gizli ibadet ve yaşayış biçimlerini yürüttüğü merkezdir. Dönem insanının hayata bağlanma biçimine göre dizayn edilen mağara, toplamda beş kattan meydana gelir. Katların her biri ayrı bir işleve sahip olan Zağ Mağarası birbirine kademeli ve merdivenli  geçişlerden oluşan odalardan ve büyük koridorlardan oluşur. İnsan eli ile ortaya çıkan bu yapı şehrin turizminini canlandıran noktalardan biridir.

Dalaman Bingöl uçak bileti fiyatları

Bingöl seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bingöl seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Dalaman Bingöl uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Muğla’nın küçük bir ilçesi olan Dalaman düz bir araziye sahip olmakla beraber ilk defa 1976 yılında bir havalimanı yapılmıştır. Önemli turistik noktalara gitmek isteyenler Dalaman Havalimanı’nı kullanmaktadırlar. Dalaman Havalimanı’nda bulunan ve 24 saat hizmet veren taksiler ile Marmaris ya da Fethiye’ye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri ise pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. HAVAŞ otobüsleri uçakların iniş ve kalkışlarına göre ayarlanmıştır. Bu sebeple günün her saati kullanabilirsiniz. 2 saatte bir kalkan Marmaris Servisi ile de Köyceğiz, Ortaca, Gökova gibi yerlere gitmeniz mümkündür. Budget, Avis, Europcar ve Almira araç kiralama firmaları ise istediğiniz marka ve fiyat aralığında araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Dalaman Havalimanı içinden de Dalaman Bingöl uçak bileti satın alınabiliyor.

Bingöl Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezi Bingöl Havalimanı‘na 20 km uzaklıktadır. Merkeze ulaşmak için çeşitli alternatifler vardır. Bunlardan birisi havayolu firmalarının sağladığı servislerdir. Bingöl havalimanı çok işlek bir havalimanı olmadığından sadece THY’nin servisleri şehir merkezine servis çalıştırmaktadır. Havalimanından merkeze servis güzrgahları ise; Havalimanı, Otogar, Ulu Cami, Öğretmen Lisesi, Rektörlük, Şehir Merkezi şeklindedir.

Taksi ile ulaşım ise diğer bir seçenektir. Havalimanında bulunan birkaç tur şirketi de taksi hizmeti sağlamaktadır. Sizi günün her saati dilediğiniz yere götürmektedirler. Araç kiralama ise Bingöl’de büyük avantaj sağlayabilir. Bunun nedeni Bingöl’de trafik sorununun olmamasıdır. Ayrıca gezip görmek istediğiniz yerleri araç değiştirmeden rahatlıkla gezme imkanı da tanır.

Dalaman Bingöl uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.