Çok ucuz fiyatlarla Bursa Dalaman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Dalaman’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat 10 dakikadır.

Bursa Dalaman uçak bileti al!

Sizde Bursa’dan Dalaman’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Dalaman uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Dalaman’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Dalaman Uçak Bileti

Bursa Dalaman Uçak Bileti

Ülkemizde, doğa, deniz ve tarihinin iç içe geçtiği  bir şehir olan Dalaman, kendine has yapısı ile görenleri hayran bırakacak güzelliklere ev sahipliği yapar. Muğla’nın en güzel ilçeleri arasında yerini alan Dalaman, adını dünya çapında duyurmuş bir turizm merkezidir.

Dalaman’ın en güzel koylarından olan Sarsala ve Hurmalı arasındaki bölgede bulunan Kapıdağı Yarımadası, Batı Akdeniz Bölgesinin en büyük ikinci yarımadası özelliğini taşır. Yaz turizminin dışında bölgede oldukça eski tarihlere dayanan kalıntılarında yer aldığı yarımada tarihseverler tarafından oldukça ilgiyle karşılaşan bir bölgedir. Muhteşem koyları, burunları ve eşsiz manzarası ile Kapıdağı Yarımadası, gezi listelerinin başında yer alması gereken bir bölgedir.

Dalaman Çayının geçmişteki ismi İndos’tur. 229 kilometre uzunluğa sahip olan adrenalin dolu çay, Fethiye ve Marmaris arasında yer alır. Oldukça dar ve derin bir havzadan dökülen Dalaman Çayı, rafting sporu için uygundur. Bölgeye yakın mesafede bulunan Akköprü köyündeki pansiyonlar turistler tarafından tercih edilir. Şehirde Ardıçlı Tepe, Antik Demirciler Çarşısı, Asman Eski Köprü, Günlüklü ve Ekincik Koyu görülmesi gerekenler listesinde yer alır.

Bursa Dalaman uçak bileti fiyatları

Dalaman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Dalaman seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Dalaman uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Dalaman uçak bileti satın alınabiliyor.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Muğla’nın küçük bir ilçesi olan Dalaman düz bir araziye sahip olmakla beraber ilk defa 1976 yılında bir havalimanı yapılmıştır. Önemli turistik noktalara gitmek isteyenler Dalaman Havalimanı’nı kullanmaktadırlar. Dalaman Havalimanı’nda bulunan ve 24 saat hizmet veren taksiler ile Marmaris ya da Fethiye’ye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri ise pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. HAVAŞ otobüsleri uçakların iniş ve kalkışlarına göre ayarlanmıştır. Bu sebeple günün her saati kullanabilirsiniz. 2 saatte bir kalkan Marmaris Servisi ile de Köyceğiz, Ortaca, Gökova gibi yerlere gitmeniz mümkündür. Budget, Avis, Europcar ve Almira araç kiralama firmaları ise istediğiniz marka ve fiyat aralığında araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Bursa Dalaman uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.