Çok ucuz fiyatlarla Konya Dalaman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Dalaman’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 10 dakikadır.

Konya Dalaman uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Dalaman’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Dalaman uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Dalaman’da nerelere gidebiliriz?

Konya Dalaman Uçak Bileti

Konya Dalaman Uçak Bileti

Ege Bölgesinde yer alan Dalaman, Muğla ilinin cennet köşelerinden biridir. Türkiye’de yaz turizminin başkentlerinden biri olan şehir, tamamen bir doğa harikasıdır. Ilıman bir iklime sahip olan bölge, bu özelliği neticesinde yaz turizmine kapılarını erken açar. Uzun bir sezon yerli ve yabancı pek çok gezginin uğrak noktalarından biri olan Dalaman, yüzyıllar boyunca gelen tarihsel özellikleri ile gezginlerine bir hayli keyifli anlar yaşatır.

Eski Karya dilinde At Şehri anlamı taşıyan Hippokome Antik Kenti, bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Dalaman ilçe merkezine 30 kilometre uzaklıkta yer alan antik kent, İt Asarı mevkinde bir tepe üzerinde yer alır. Bilhassa Roma ve Bizans döneminden kalma antik kalıntılar ile ilgi çekici bir hale gelen yerleşim, bölgenin turizmini canlı tutan bölgedir.

Fethiye ve Marmaris arasında bulunan Dalaman Çayı, 229 kilometre ile ülkemizin en uzun çaylarından biridir. Özellikle adrenalin tutkunlarının şehirdeki ilk adresi olan Dalaman Çayı rafting sporu ile yıl boyunca yerli ve yabancı gezginlerin ilgi odağıdır.

Konya Dalaman uçak bileti fiyatları

Dalaman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Dalaman seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Dalaman uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Dalaman uçak bileti satın alınabiliyor.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Muğla’nın küçük bir ilçesi olan Dalaman düz bir araziye sahip olmakla beraber ilk defa 1976 yılında bir havalimanı yapılmıştır. Önemli turistik noktalara gitmek isteyenler Dalaman Havalimanı’nı kullanmaktadırlar. Dalaman Havalimanı’nda bulunan ve 24 saat hizmet veren taksiler ile Marmaris ya da Fethiye’ye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri ise pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. HAVAŞ otobüsleri uçakların iniş ve kalkışlarına göre ayarlanmıştır. Bu sebeple günün her saati kullanabilirsiniz. 2 saatte bir kalkan Marmaris Servisi ile de Köyceğiz, Ortaca, Gökova gibi yerlere gitmeniz mümkündür. Budget, Avis, Europcar ve Almira araç kiralama firmaları ise istediğiniz marka ve fiyat aralığında araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Konya Dalaman uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.