Çok ucuz fiyatlarla Dalaman Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Dalaman’dan Muş’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 45 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Muş otelleri de Tatil City’de. Muş otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Muş Otelleri

Muş’da yapılacak şeyler

Muş’a gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Muş’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Muş Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Dalaman Muş uçak bileti al!

Sizde Dalaman’dan Muş’a  gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Dalaman Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Dalaman Muş Uçak Bileti

Dalaman Muş Uçak Bileti

Tarihi yapıları, köprüleri ve kaleleri ile tarihsel bir yolculuğa çıkmanıza olanak sağlayan Muş, Anadolu’nun en eski şehirleri arasındadır. Asırlar boyunca çeşitli medeniyetlere kucak açan kent, günümüzde etkileyici bir mimariye sahiptir.

Hz. Ömer döneminde Müslümanların eline geçtiği bilinen Muş Kalesi, Moğol istilası döneminde adından sıklıkla bahsettirir. Muş şehir merkezinde yer alan yapı, kentin en eski yerleşim birimi olarak bilinir. Arapların Anadolu’ya yerleşmek amacı ile kullandığı güzergah üzerinde yer alan eser çeşitli uygarlıkların kalıntılarını günümüzde hala muhafaza eder. Pek çok millete ait yaşam izlerinin yanı sıra Arap, Selçuklu ve Osmanlı’ya ait kaya mezarları ile de ayrı bir önem ifade eder.

13. yüzyılda Selçuklular döneminde inşa edildiği bilinen Murat Köprüsü, şehir merkezine 12 kilometre uzaklıktadır. 143 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğinde olan yapı, Osmanlı döneminde büyük bir restorasyon döneminden geçti. 12 gözü bulunan Murat Köprüsü, yapıldığı ilk dönemlerdeki sağlamlığını günümüzde hala muhafaza eder. Gece ışıklandırması ile şehre güzel bir hava katan yapının her bir noktası ayrı bir tarihi barındırır.

Dalaman Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Dalaman Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Muğla’nın küçük bir ilçesi olan Dalaman düz bir araziye sahip olmakla beraber ilk defa 1976 yılında bir havalimanı yapılmıştır. Önemli turistik noktalara gitmek isteyenler Dalaman Havalimanı’nı kullanmaktadırlar. Dalaman Havalimanı’nda bulunan ve 24 saat hizmet veren taksiler ile Marmaris ya da Fethiye’ye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri ise pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. HAVAŞ otobüsleri uçakların iniş ve kalkışlarına göre ayarlanmıştır. Bu sebeple günün her saati kullanabilirsiniz. 2 saatte bir kalkan Marmaris Servisi ile de Köyceğiz, Ortaca, Gökova gibi yerlere gitmeniz mümkündür. Budget, Avis, Europcar ve Almira araç kiralama firmaları ise istediğiniz marka ve fiyat aralığında araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Dalaman Havalimanı içinden de Dalaman Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Dalaman Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.