Çok ucuz fiyatlarla Dalaman Nevşehir uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Dalaman’dan Nevşehir’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 5 saat 10 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Nevşehir otelleri de Tatil City’de. Nevşehir otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Nevşehir Otelleri

Nevşehir’de yapılacak şeyler

Nevşehir’e gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… Kapadokya desek bu şehir hakkında kafanızda bir şeyler canlanır. “Nevşehir’de Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Nevşehir Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Dalaman Nevşehir uçak bileti al!

Sizde Dalaman’dan Nevşehir’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Dalaman Nevşehir uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Nevşehir’de nerelere gidebiliriz?

Dalaman Nevşehir Uçak Bileti

Dalaman Nevşehir Uçak Bileti

Kapadokya ile eşdeğer bir özellik taşıyan Nevşehir, ülkemizin yerli ve yabancı turizme açık kapılarından biridir. 60 milyon yıl önce Hasan Dağı ve Erciyes Dağında oluşan volkanik patlama sonucunda ilginç yeryüzü şekillerine kavuşan Nevşehir, günümüzde her bir noktası ile görenleri kendine hayran bırakır. Çeşitli çağlar boyunca aktif bir mesken yeri olarak kullanılan kent, pek çok dinin büyük kitlelere yayılması için bir merkez görevi gördü. Doğal oluşumlarının yanı sıra şehir, bu özelliği ile de dünya genelinde inanç turizminin önemli noktalarından biridir.

Nevşehir merkeze 13 km mesafede bulunan Göreme Açık Hava Müzesi, şehirde ilk gidilmesi gereken yerdir. 6 Aralık 1985’de adını UNESCO Dünya Mirasları Listesine yazdıran bölge, Kapadokya bölgesinin göz alıcı oluşumlarından biridir. Özellikle tarihte Kayseri Psikopozu Aziz Basil’in burayı Hristiyanlığın önemli bir kolu olarak kullanması sonucunda Göreme, çeşitli manastırları ve kiliseleri göze çarpar. Karstik yeraltı şehirleri ve mağaraları ile farklı bir döneme tanıklık etme hissiyatı veren Göreme Açık Hava Müzesi, yerli ve yabancı gezginler tarafından beğeni toplar.

Dalaman Nevşehir uçak bileti fiyatları

Nevşehir seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Nevşehir  seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Dalaman Nevşehir uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Muğla’nın küçük bir ilçesi olan Dalaman düz bir araziye sahip olmakla beraber ilk defa 1976 yılında bir havalimanı yapılmıştır. Önemli turistik noktalara gitmek isteyenler Dalaman Havalimanı’nı kullanmaktadırlar. Dalaman Havalimanı’nda bulunan ve 24 saat hizmet veren taksiler ile Marmaris ya da Fethiye’ye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri ise pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. HAVAŞ otobüsleri uçakların iniş ve kalkışlarına göre ayarlanmıştır. Bu sebeple günün her saati kullanabilirsiniz. 2 saatte bir kalkan Marmaris Servisi ile de Köyceğiz, Ortaca, Gökova gibi yerlere gitmeniz mümkündür. Budget, Avis, Europcar ve Almira araç kiralama firmaları ise istediğiniz marka ve fiyat aralığında araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Dalaman Havalimanı içinden de Dalaman Nevşehir uçak bileti satın alınabiliyor.

Kapadokya Nevşehir Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinden 25 km uzaklıkta olan Nevşehir Kapadokya Havalimanı’ndan merkeze gitmek için çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar arasında en çok kullanılanı ise şehir içi servislerdir. Havalimanı servisleri genellikle şehirde çoğu yere uğradığından yolcular istedikleri yerde inebiliyorlar. Göreme ve Ürgüp’e gidecekler ise havalimanında hizmet veren bir turizm firmasına ait minibüsleri kullanarak buralara geçebilirler.

Havalimanı servisi gibi hizmet veren diğer bir seçenek de ATS Transfer’dir. Ancak bunları kullanmanız için önceden rezerve yaptırmanız gerekiyor. Havalimanında ofisi bulunan Avis ve Çapacı Rent a Car ile dilerseniz araç kiralayarak merkeze gidebilirsiniz. Uçak saatlerine göre havalimanında bekleyen ayrıca taksiler de bulunmaktadır. Arzu edenler buradan taksiye binerek de merkeze ulaşabilirler.

Dalaman Nevşehir uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.