Çok ucuz fiyatlarla Dalaman Şanlıurfa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Dalaman’dan Şanlıurfa’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 5 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Şanlıurfa otelleri de Tatil City’de. Şanlıurfa otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Şanlıurfa Otelleri

Şanlıurfa’da yapılacak şeyler

Şanlıurfa’ya gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Şanlıurfa’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Şanlıurfa Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Dalaman Şanlıurfa uçak bileti al!

Sizde Dalaman’dan Şanlıurfa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Dalaman Şanlıurfa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şanlıurfa’da nerelere gidebiliriz?

Dalaman Şanlıurfa Uçak Bileti

Dalaman Şanlıurfa Uçak Bileti

“Tarihin sıfır noktası” olan Şanlıurfa, yalnızca ülkemizin değil; dünyanında en eski şehirlerinden biridir. Muhteşem bir mimarinin kendini gösterdiği şehir, yüzyıllar boyunca farklı uygarlıkların önemli din merkezi olarak görev aldı. Günümüzde hala keşfedilmeyi bekleyen pek çok antik kent ve ören yeri ile çevrili olan Şanlıurfa, pek çok dini içinde barındıran izleri ile dikkat çeker. Çok yapılı bir kültüre teslim olan il, aynı zamanda “Peygamberler şehri” olarak nitelendirilmesi sonucu Türkiye’nin önemli inanç turizmi merkezlerinden biridir.

Günümüzde pek çok bölümü Fırat Nehrinin ve Bilecek Barajının suları altında kalan Halfeti, Türkiye’nin “Kayıp şehri” olarak bilinir. Uluslararası Koordinasyon Komitesi tarafından “Sakin şehir” unvanı verilen bölge; taş evleri, kiliseden camiye dönüştürülen yapıları, manastırları ve sivil mimari örnekleri ile oldukça ilgi çekicidir. Milattan önce 855 yılında Asur Kralı 3. Salmanassar tarafından kurulan yerleşim çeşitli imparatorluklar dönemi geçirmesinin ardından Yavuz Sultan Selim zamanında Osmanlı’nın eline geçti. Belli bir dönem “Rumkale” ismi ile Halep’e bağlı kalan sular altındaki şehir, ülkemizin karanlık tarihine ait izlerin olduğu yerdir.

Dalaman Şanlıurfa uçak bileti fiyatları

Şanlıurfa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şanlıurfa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Dalaman Şanlıurfa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Muğla’nın küçük bir ilçesi olan Dalaman düz bir araziye sahip olmakla beraber ilk defa 1976 yılında bir havalimanı yapılmıştır. Önemli turistik noktalara gitmek isteyenler Dalaman Havalimanı’nı kullanmaktadırlar. Dalaman Havalimanı’nda bulunan ve 24 saat hizmet veren taksiler ile Marmaris ya da Fethiye’ye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri ise pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. HAVAŞ otobüsleri uçakların iniş ve kalkışlarına göre ayarlanmıştır. Bu sebeple günün her saati kullanabilirsiniz. 2 saatte bir kalkan Marmaris Servisi ile de Köyceğiz, Ortaca, Gökova gibi yerlere gitmeniz mümkündür. Budget, Avis, Europcar ve Almira araç kiralama firmaları ise istediğiniz marka ve fiyat aralığında araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Dalaman Havalimanı içinden de Dalaman Şanlıurfa uçak bileti satın alınabiliyor.

Şanlıurfa Havalimanı Ulaşım

2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren ve Şanlıurfa şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça kolay. Çeşitli alternatifler bulunmakla beraber taksilerle merkeze günün 24 saatinde ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım aracı olarak HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonra kalkmaktadır. Ortalama 45 dakika sonra merkeze varıyor. Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol ikametlerinden geçen HAVAŞ otobüsleri ekonomi bir ulaşım aracıdır. Terminalde bulunan araç kiralama firmalarından istenirse araç da kiralanabilir. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre kiralanacak araçlarla şehir merkezine gitmek mümkündür. Terminalde Avis ve Baydili araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Dalaman Şanlıurfa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.