Çok ucuz fiyatlarla Dalaman Van uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Dalaman’dan Van’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 50 dakikadır.

Ucuz fiyatlarla Van otelleri Tatil City’de. Van otelleri arasından sizler için en ekonomik otelleri seçtik. Ucuz tatil fırsatları için bizi takip edin!

Van Otelleri

Van’da yapılacak şeyler

Van’a gidecekler için bilgi vermek istedik. “Van’da Yapılacak Şeyler” bu şehre gideceklere turistik el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenlere de, fazla detay içeren Van Gezi Rehberi hazırladık. Bu arada Van uçak bileti fiyatlarımızı incelemeden uçuş planlamayın!

tatil city

Dalaman Van uçak bileti al!

Sizde Dalaman’dan Van’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Dalaman  Van uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Van’da nerelere gidebiliriz?

Dalaman Van Uçak Bileti

Dalaman Van Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Van, doğal güzellikleri ile hem bulunduğu bölgenin, hem de ülkemizin öne çıkan şehirlerinden biridir. Tarihte “Kaleler şehri” olarak bilinen kent, birçok kültürün ortam paylaşım alanı olması ile renkli görüntülere sahiptir. Urartu uygarlığının başkenti olan Van, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde de bu önemini korumaya devam etti.

Van’a 60 kilometre uzaklıkta bulunan Gürpınar ilçesindeki Hoşap Kalesi, tarihte Urartuların önemli merkezlerinden biridir. 1643 yılında Mahmudi Süleyman’ın emri ile inşa edilen yapı günümüze kadar özgünlüğünü koruyarak gelen eserler arasında kendini gösterir. Demir Kapı kanatları ilk günkü kadar sağlam olan kalenin etrafı pek çok döneme ait sarnıç, köy evleri, zindan ve mescit ile çevrilidir. Van Hakkari kara yolu üzerinde yer alan Hoşap Kalesi 19. yüzyılın ortalarından terk edildi. Kalenin eteklerinde eski bir köyün de yer aldığı yapı ilk dönemlerinde İran yolu üzerinde bulunmasından dolayı stratejik olarak da özel bir anlam ifade eder. Kentin tarihsel miraslarından biri olan yapı, son yıllarda turizme kazandırılan önemli değerler arasındadır.

Dalaman Van uçak bileti fiyatları

Van seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van  seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Dalaman Van uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Dalaman Havalimanı Ulaşım

Muğla’nın küçük bir ilçesi olan Dalaman düz bir araziye sahip olmakla beraber ilk defa 1976 yılında bir havalimanı yapılmıştır. Önemli turistik noktalara gitmek isteyenler Dalaman Havalimanı’nı kullanmaktadırlar. Dalaman Havalimanı’nda bulunan ve 24 saat hizmet veren taksiler ile Marmaris ya da Fethiye’ye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri ise pek çok noktaya ulaşım sağlamaktadır. HAVAŞ otobüsleri uçakların iniş ve kalkışlarına göre ayarlanmıştır. Bu sebeple günün her saati kullanabilirsiniz. 2 saatte bir kalkan Marmaris Servisi ile de Köyceğiz, Ortaca, Gökova gibi yerlere gitmeniz mümkündür. Budget, Avis, Europcar ve Almira araç kiralama firmaları ise istediğiniz marka ve fiyat aralığında araç kiralama hizmeti sunmaktadır.

Dalaman Havalimanı içinden de Dalaman Van uçak bileti satın alınabiliyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır. Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Dalaman Van uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.