Çok ucuz fiyatlarla Denizli Amasya uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Denizli'den Amasya'ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 40 dakikadır.

Denizli Amasya uçak bileti al!

Sizde Denizli‘den Amasya'ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Denizli Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya'da nerelere gidebiliriz?

Denizli Amasya Uçak Bileti 300x157 Denizli Amasya Uçak Bileti

Denizli Amasya Uçak Bileti

Dünyanın en güzel misket elmasına, kirazına ve şeftalisine sahip Amasya, krallık başkentliği yapmış önemli bir şehirdir. Milli mücadele döneminin ve Kurtuluş Savaşının temellerinin atıldığı şehir, Cumhuriyetin ilk yıllarının en büyük tanıklarından biridir. Aynı zamanda Osmanlı döneminde şehzadelerin eğitim almaları için gönderildiği Amasya, bünyesinde kocaman bir tarihi barındırır.

Şehir merkezinde bulunan Alçak Köprü, bölgede Roma döneminden kalma tek eserdir. 1865 yılında Amasya Valisi Ziya Paşa tarafından yaptırılmış olan Amasya Saat Kulesi, tarihte 3 defa yıkılmış ve tekrar inşa edilmiştir. Günümüzdeki kule 2002 yılına aittir. Amasya Mutasarrıfı Ziya Paşa tarafından yaptırılan Çelebi Mehmet Medresesi, halk arasında Sultaniye Medresesi olarak da bilinir. Yapı, Selçuklu dönemi mimarisine uygun bir biçimde 4 eyvanlı olarak inşa edilmiştir. Amasya tarihi için oldukça önemli olan bu medrese, şehirde görülmesi gereken ilginç mimariler arasındadır.

Osmanlı döneminin sivil mimari özelliğini taşıyan Amasya Yalıboyu evleri günümüzde kafe, restoran, bar, kültür merkezi ve otel olarak hizmet veriyor. Şehrin en görkemli ve şirin bölümünü oluşturan bu evler 19. yüzyıldan kalma yapılardır. ‘Hımış' ve ‘Bağdadi' tekniği ile bitişik olarak yapılmış olan evlere Amasya'nın pek çok sokağında rastlayabilirsiniz.

Denizli Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Denizli Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Denizli Çardak Havalimanı Ulaşım

Denizli Çardak Havalimanı, Denizli merkeze 63 km uzaklıktadır. Hem sivil hem de askeri kategoridedir. Kendi açık otoparkı bulunduğundan buraya şahsi araçları ile gelecek yolcular araçlarını rahatlıkla bırakabilirler. Havalimanından merkeze ya da merkezden havalimanına gitmek için pek çok altetnatif bulunuyor.

Çardak Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için taksi, özel araç, servis, araç kiralama ya da otobüs seçeneklerinden yolcular istediklerini rahatlıkla kullanabiliyorlar. Ortalama 45 dakika bir süre zarfında yolcular şehirde olmaktadır.

Denizli Çardak Havalimanı içinden de Denizli Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Denizli Amasya uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı.