Çok ucuz fiyatlarla  Diyarbakır Bursa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır‘dan Bursa’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 50 dakikadır.

En uygun fiyatlar ile Bursa otelleri buluyoruz. Bursa otellerinin içinden ucuz fiyatlı olanlarını kaliteden ödün vermeden sizler için seçtik. Ucuz tatil fırsatları için bizi takip edin!

Bursa Otelleri

Beceren hotel 1 Bursa Uludağ

Beceren Otel Uludağ Bursa

0 görüşler

Beceren Otel; Bursa Uludağ'da olan otel bursa şehir merkezine 32 km measfededir. 1. Oteller bölgesinde bulunan Beceren Otel, Bursa şehir merkezine sadece 35 Km, Mudanya hızlı feribot iskelesine 60 Km. İstanbul Şehir merkezine ise 190 km mesafededir.

ortalama fiyatıTL480 SEÇİN
Uludag uslan hotel 21 Bursa Uludağ 10% İndirim

Uslan Hotel Uludağ Bursa

0 görüşler

Uslan Hotel; 1750-2543 arası rakımlı Uludağ 1.bölge girişinde yer  alan tesis, Bursa'ya 35 km,İstanbul 'a 260 km, Atatürk havalimanı'na 152 km uzaklıktadır.Toplam 52 odası ,160 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.

ortalama fiyatıTL620 SEÇİN

Bursa’da yapılacak şeyler

Bursa’ya gitmeyi düşünüyorsanız “Yapılacak şeyler” tam size göre. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de fazlasıyla detay içeren bir Bursa Gezi Rehberi hazırladık. Ayrıca Bursa uçak bileti fiyatları web sitemizde çok ucuz!

tatil city

Diyarbakır Bursa uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır‘dan Bursa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Bursa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Bursa’da nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Bursa Uçak Bileti

Diyarbakır Bursa Uçak Bileti

Ülkemizin en düzenli ve huzurlu şehirlerden biri olan Bursa, yaşanabilir şehirler sıralamasında en üstlerde yer alır. Türkiye’nin en zengin geçmişine sahip şehirlerinden biri olan Bursa, tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkıyor. 1326 yılında Orhan bey tarafından fethedilen kent, Osmanlı Devletinin de ilk başkenti olma unvanını elinde bulunduruyor. Osmanlının en güzel eserlerine de ev sahipliği yapan Bursa, yapısı bozulmayan ender güzellikteki köyleri ile görenleri cezbediyor.

Evliya Çelebi’nin de Bursa’nın Ayasofya’sı olarak nitelendirdiği Ulu Cami, ülkemizdeki en önemli inanç merkezlerinden biridir. Dört mevsim boyunca yerli ve yabancı çok sayıda turistin ziyaret ettiği Ulu Cami, Yıldırım Bayezid tarafından 1399 yılında inşa ettirildi. Çok ayaklı cami tasarımın ülkemizdeki en iyi örneklerinden biri olan Ulu Cami, oyma sanatının ise ustalıkla işlendiği nadide eserlerden biridir.

Hanları ile ünlü olan Bursa, Osmanlı döneminden kalma pek çok yapıya sahiptir. Koza Han, Pirinç Hanı, Eski İpek Hanı, Kapan Hanı, Emir Hanı, Fidan Hanı ve Geyve Hanı şehirdeki en ünlü hanlardır. Büyük bir avluya sahip olan bu yapılar Bursa’nın insan manzaraları eşliğinde çay ve simit keyfinin doyumsuz olduğu yerlerdir. Bursa’ya özgü ipek çarşaflarını, havlularını ve yöresel pek çok hediyelik eşyayı bulabileceğiniz kapalı çarşılar, şehrin kalbini oluşturur.

Diyarbakır Bursa uçak bileti fiyatları

Bursa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Bursa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Bursa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Bursa uçak bileti satın alınabiliyor.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Diyarbakır Bursa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.