Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Hakkari uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır'dan Hakkari'ye en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat 45 dakikadır.

Uygun fiyatlı Hakkari otelleri TatilCity.NET'de. Ucuza tatil fırsatları ile beraber ekonomik Hakkari uçak bileti web sitemizde!

Hakkari Otelleri

Hotel Sibar Hakkari Türkiye

0 görüşler

Hakkari Merkez'de bulunan otel ekonomik fiyatlarla misafirlerini bekliyor.

ortalama fiyatı120TL SEÇİN

Şenler Otel Hakkari Hakkari Türkiye

0 görüşler

Şenler Otel Hakkari; Şehir merkezinde bulunan otel oda kahvaltı konseptinde çalışmakta olup yılın 365 günü açıktır. Otel Hakkari havalimanı'na 79 km mesafededir.

ortalama fiyatı150TL SEÇİN

Hakkari'de yapılacak şeyler

Hakkari'ye gitmeyi düşünenlere bilgiler… Çok detaylı Hakkari gezi rehberi hazırladık.

tatil city

Hakkari ucuz uçak bileti

Diyarbakır Hakkari uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır'dan Hakkari'ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Hakkari uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Hakkari'de nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Hakkari Uçak Bileti

Diyarbakır Hakkari Uçak Bileti

Hakkari Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan bir şehirdir. Derin bir geçmişe sahip olan kent, eski dönemlerde pek çok uygarlık tarafından ele geçirilmiştir. Bu sebeple gerek şehir merkezinde, gerekse çevresinde ilgi çekici kalıntılar bulunur. Hakkari doğal güzellikleri kadar, köklü tarihi yapısı ile de insanları cezbeden bir konuma sahiptir.

Yüksekova ilçesindeki Berçelan Yaylasında yer alan Seyithan Gölü, şehrin doğal güzelliğini sergileyen önemli yerlerden biridir. Şehir merkezine 18 kilometre mesafede yer alan yayla, özellikle Hakkari halkının yaz aylarından sıklıkla kullandığı yerlerden biridir. Cilo Dağının zirvesinden bulunan Seyithan Gölünün etrafında bulunan Berçelan Yaylası, özellikle son dönemlerde kayak sporu ve dağcılık için oldukça elverişli olmasından dolayı tercih sebebidir. Bölge aynı zamanda kara avcılığı içinde uygundur.

Hoşap Kalesinin geçmişi Urartulara kadar uzanıyor. Osmanlı Devleti zamanında kullanılan kale, oldukça sarp ve dik bir kaya üzerine kuruludur. Hoşap Kalesinin içinde yer alan harem, selamlık, mescid, zindan, teras balkonu, seyir köşkü, sarnıç ve bunun gibi kalıntılar günümüze kadar sağlamlığını koruyarak gelmeyi başarmıştır.

Diyarbakır Hakkari uçak bileti fiyatları

Hakkari seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Hakkari seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Hakkari uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Hakkari uçak bileti satın alınabiliyor.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova'da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00'dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Diyarbakır Hakkari uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı