Çok ucuz fiyatlarla Elazığ Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Elazığ’dan Diyarbakır’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 15 dakikadır.

Elazığ Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Elazığ’dan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Elazığ Diyarbakır Uçak Bileti

Elazığ Diyarbakır Uçak Bileti

Yüzyıllar boyunca ayakta duran Diyarbakır, Anadolu’nun en eski kentlerinden biridir. Köklü geçmişi neticesinde pek çok kültüre ev sahipliği yapan şehir, müzeleri, antik kentleri, camileri, hanları, kültürel dokusu, kaleleri ve köprüleri ile oldukça ilgi çekicidir. Diyarbakır tarihi yapısının yanı sıra doğal güzelliği ile de insanları büyüleyen bir şehirdir.

M. S. 639 yılında bölgede İslam hakimiyetinin başladığı yıllarda Mar- Toma Kilisesi ele geçirilmiştir. Kiliseye ait bir takım mimari unsurların değiştirilmesi ile Ulu Camiye çevrilen yapı, Anadolu’nun en eski eserlerinden biridir. Mimar Sinan’ın eseri olan Behram Paşa Cami de kentteki önemli yapılar arasındadır.

3. yüzyıldan kalma Meryem Ana Kilisesi, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yer alır. Genç Roma Dönemine ait bir eser olan Meryem Ana, Ortodoks Süryanilere aittir. Sütunları, ahşap işçiliği ve mimari yapısı ile son derece ilgi çeken yapı, kentte gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Cahit Sıtkı Tarancı ve Ziya Gökalp Müzesi, Diyarbakır’ın sanata ve edebiyata verdiği önemi en güzel şekilde betimleyen yapılardır. Türk dünyası için oldukça önemli bir yere sahip olan bu iki sanat adamının doğduğu evler, Diyarbakır evlerinin en güzel örneklerini yansıtır.

Elazığ Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Elazığ Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı