Çok ucuz fiyatlarla Kars Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Diyarbakır’a her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 8 saat 30 dakikadır.

Kars Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Kars Diyarbakır Uçak Bileti

Kars Diyarbakır Uçak Bileti

Tarihi camileri, kiliseleri, müzeleri ve hanları ile oldukça ilgi çekici bir görüntüye sahne olan Diyarbakır, yüzyıllar boyunca farklı medeniyetleri, kültürleri ve dinleri ağırlayan bir şehirdir. Sahip olduğu etnik köken sonucunda Türkiye’nin kültürel ve tarihi turizmine hitap eden yegane noktalardan biri olan kent, yılın on iki ayı boyunca da turizme oldukça elverişlidir.

Şehir dört bir yanı kiliseden camiye dönüştürülen kutsal yapılar, tarih boyunca birçok uygarlığa sahne olan surlar ile çevrilidir. Bunların en belirgin örneklerinden biri ise Diyarbakır Ulu Camidir. Mar-Toma Kilisesinin camiye çevrilmesi sonucu oluşan yapı, İslam aleminde ‘5. Harem-i Şerif’ olarak adlandırılır. Anadolu’nun en eski camileri arasında kendini gösteren Ulu Cami, farklı uygarlıkların ve dönemlerin birleşiminden meydana gelmesi ile ayrı bir değer ifade eder. Duvarlarında pek çok millete ait kitabe bulunduran yapı, aynı zamanda şehrin simgelerinden biridir.

Yekpare taş sütun üzerine kurulu olan Dört Ayaklı Minare, şehrin merkezindedir. Diyarbakır’daki önemli eserler arasında bulunan yapı, Anadolu’nun ilk tek dört ayaklı minaresidir.

Kars Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Kars Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.